Депутат Перепека: обов’язкове викладання українською в школах – питання політичне

Депутат міськради від Опозиційного блоку Ігор Перепека вважає, що подібне рішення поглибить розкол у суспільстві.

 Викладати в школах виключно українською зобов’язали депутати міськради більшістю своїх голосів – 25 «за» із 33 присутніх. Фракція Опозиційного блоку виступила проти такої ініціативи, бо вважає, що вона принесе тільки негатив.

«Це питання політичне, а не нагальна потреба сумчан. Прикро, що деякі депутати використовують його для поглиблення розколу в суспільстві, прикриваючись патріотичними лозунгами, і зовсім не думають про людей», – прокоментував Ігор Перепека.

За його словами, нині більше 50-відсотків сумчан розмовляють в родинах російською або на так званому суржику. Відтак маємо поважати вибір городян, що гарантовано їм основним законом – Конституцією України.

Зазначимо, що російською мовою в обласному центрі викладає Олександрівська гімназія, школа №18 та 30 (а це близько 2,5 тис. учнів). Цікавим є той факт, що високі показники на олімпіадах з української мови демонструють, у тому числі, й учні вище згаданих навчальних закладів. Відтак, можемо говорити, що викладання російською не є перепоною для якісного вивчення української мови.

Поділитися в соціальних мережах