Глухівській станції, яка виводить коноплю, повернули статус інституту

Дослідна станція луб’яних культур у Глухові відновила свій статус інституту. Таке рішення до 85-річчя установи ухвалила президія Національної академії аграрних наук України, повідомила  прес-служба Сумської облдержадміністрації.

Дослідна станція луб’яних культур займається виведенням та удосконаленням нових сортів льону та конопель. «Протягом двох років ми вирощуємо сорти конопель, виведені глухівським Інститутом луб’яних культур, – розповів президент Академії наук провінції Хейлунцзян (Китай) Го Чжудзин. – Така співпраця буде продовжена, оскільки є взаємокорисною та перспективною».

Спектр застосування конопель – практично безмежний, і в цьому їх унікальність, вважає президент академії наук. І тому прогнозує великі перспективи та переваги у вирощуванні саме ненаркотичних конопель.

За словами директора Інституту луб’яних культур Ігоря Маринченка, на умовах контракту заклад спроможний забезпечити інноваційною продукцією найвимогливіших партнерів. Так, наразі укладено договір про наукову співпрацю з КНР, розпочато домовленості з представниками Литви.

Довідково: Інститут луб’яних культур було перейменовано на Дослідну станцію Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України у 2012 році відповідно до наказу НААНУ.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах