Голова облради Салатенко побачив парадокс у Сумському районі

Голова Сумської обласної ради Семен Салатенко проінспектував навчальні заклади у Косівщині та селищі Сад.

«Зима в Сумському районі, вірніше, опалювальний сезон, настав раптово для районної влади! Тому нам разом із волонтерами, напевно, доведеться передавати буржуйки не в школи в зоні АТО, а в навчальні заклади, що знаходяться в кілометрі від обласного центру.

Мене вражає ситуація, коли наш земляк – голова військово-цивільної адміністрації Красногорівки Олег Ліванчук за 500 м від лінії зіткнення і при постійних обстрілах зумів підготувати школи до зими, а на мирній території діти третій тиждень сидять по домівках. Парадокс!» – приголомшено відзначив керівник депутатського корпусу.

Справа в тому, що чотири школи Сумського району знаходяться третій тиждень на вимушених канікулах у зв’язку з неможливістю дотримання температурних норм. У деяких немає єдиного вузла обліку газу, в інших – дозволу на пуск газу. Батьки змушені ходити на роботу, а діти молодшої школи знаходяться без нагляду. При цьому голова РДА Геннадій Дорошенко відмовився інспектувати школи разом із Семеном Салатенком, мотивуючи тим, що в даний момент знаходиться в ПАТ «Сумигаз» і докладає зусиль для подачі тепла.

Салатенко відвідав дві айонні школи – Косівщинську і в селищі Сад. Поговорив з директорами, головами сільрад. Вони зазначили, що про дану ситуацію інформували відділ освіти РДА та безпосередньо голову району ще влітку. Але рішенням сесії кошти були перенаправлені на зарплату вчителям, вирішивши, що монополіст «Сумигаз» дасть їм тепло в кредит. Але так не вийшло. Крім того, минулої зими депутати облради пропонували встановити у навчальних закладах району твердопаливні котли, але голова Сумської РДА відмовився.

«У кожній зі шкіл, в якій я побував, учиться до 300 дітей, – говорить Семен Салатенко.-  У навчальних класах шкіл температура 8-9, а в деяких і 6 градусів тепла. Вчителі працюють, загорнувшись в теплі пальта. Кажуть, що діти наздоганятимуть навчальну програму до 30 грудня. Але всі ми знаємо, як це відбувається в період передноворічних свят! Я вважаю, що такої ситуації не можна було допускати».

Він додав: якщо до кінця жовтня у школах Сумського району не буде приведений у норму температурний режим, то він ініціює звіт голови РДА Геннадія Дорошенка перед депутатами і повідомить про ситуацію до Кабінету Міністрів.

Поділитися в соціальних мережах