Китай зацікавлений у співпраці з сумським вишем у сфері ядерної енергетики

Китайський інститут ядерної енергії з міста Ченду хоче долучити Сумський держуніверситет до спільного проекту з проектування головного насосу для енергетичної установки, замовлення на яку отримала китайська сторона. Про це йшлося під час відвідин університету представниками Китайського інституту ядерної енергії.

«Кілька років тому ми на замовлення Інституту електронної промисловості КНР, спільно з Укрспецекспортом виконали серйозний договір, пов’язаний з ІТ-розробками. Те, що нині предметом перемовин є конкретне обговорення технічного завдання в багатьох його аспектах, свідчить лише про те, що ми на шляху до остаточного затвердження наших домовленостей. Особисто я гарантую, що умови договору з нашого боку будуть дотримані в повному обсязі з належною якістю», – наголосив під час зустрічі, де обговорювалися питання сфери застосування, норм і правил проектування, технічних вимог, умов та правил виробництва насосного агрегату, ректор СумДУ Анатолій Васильєв.

Окрім науковців СумДУ й китайської сторони до перемовин долучилися спеціалісти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім.Ігоря Сікорського», Інституту електродинаміки Національної академії наук України, Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», державної компанії «Укрспецекспорт» та голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

За словами директора науково-дослідного інституту енергоефективних технологій СумДУ Миколи Сотника, цей проект є унікальним із точки зору викликів для наукових і технічних можливостей університету. «Це – взаємодія з науковими та промисловими підрозділами нашого міста та країни. Нині досягнено домовленості, підписані відповідні документи – на кінець місяця ми представимо китайському партнеру власне бачення скоригованих технічних вимог проектування. Далі вони мають їх розглянути, підписати для того, щоб ми могли вже продовжувати роботу», – пояснив Сотник.

Поділитися в соціальних мережах