Мати захищає жінку, яка прив’язала її сина до дерева

Як ми повідомляли, днями у сосновому ліску в Охтирці, напроти центрального кладовища, літня жінка прив‘язала до дерева маленького хлопчика, заклеїла йому рот скотчем і “виховувала”, поруч за всім спотерігав ще один хлопчик. Двоє грибників, які саме проходили повз, викликали поліцію. Як виявилося, 7-річні діти – брати-близнюки, їх та ще одного меншу сестричку виховує 26-річна мама-одиначка. Вона попросила свою старшу подругу провести з ними роз‘яснювальну бесіду, сподіваючись на те, що у 58-річної жінки є певний життєвий досвід, аби справитися з їх непосидючістю…

Пізніше мати пояснила, що про наміри  повчати дітей у такий спосіб вона не знала. Не боялась же пускати  малечу  із жінкою -“тираном”, бо та єдина допомагає їй із вихованням, уже 6 років, та хрестила її меншу доньку.

Просити  підтримки молодій мамі довелося через те, що виховує двох 7-річних хлопчиків та 5-річну дівчинку сама. З чоловіком розійшлися близько 2-х років тому, власного житла чи постійної роботи у неї немає. “Вона була єдиною,  хто ніколи не відмовляв. Навіть рідні бабусі могли відмовити, а вона, навіть якщо зайнята чи хвора, все одно приїздила. І няньчити допомагала і гуляла з ними. Може вона в стані афекту була, роздратували її дуже хлопці. Абсурдна ситуація вийшла. Вона точно їм зла не хотіла. Їх оглянули – ні шрамів, ні синців немає. Вона хотіла тільки  залякати, щоб не балувалися. Знаєте, як домовим чи барабашкою лякають”, – розповідає мати.

Провини жінки в інциденті дівчина не бачить. Мовляв, робила вона все це для доброї справи, а не для того, щоб образити дітей. Бідкається, що тепер вона, мабуть, не захоче їй більше допомагати, пише spec-kor.com.ua.

Психологи ж пояснюють, батькам слід забути про залякування дітей, як спосіб виховання. Такі методи закомплексовують малечу та можуть привести до тирагічних наслідків. “Діти всі по-різному сприймають такі ситуації. Вона може або забути її, як прикрість, або запам’ятати на все життя і відчувати себе «не такою». Коли дитині погрожують, лякають вона починає думати, що вона небажана та непотрібна на цьому світі чи у цій родині. Це може призвести до потенційних депресій  і навіть до спроб суїциду”, – говорить психолог Оксана Клочко-Макаренко.

Нагадаємо, наразі слідчі з’ясовують усі обставини інциденту. Жінку підозрюють у незаконному позбавлені волі дитини. Якщо  провину горе-виховательки доведуть, їй світитиме до 5 років позбавлення або обмеження волі.

Поділитися в соціальних мережах