Молоді науковці з Сумщини отримали державне фінансування своїх проектів

За державний кошт буде профінансовано 123 проекти з усієї України, які перемогли на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених. Таке рішення ухвалила Конкурсна комісія МОН на чолі з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

Серед переможців є понад 20 проектів науковців Сумщини. Представники Сумського державного університету, Сумського національного аграрного університету та Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка презентували роботи у найрізноманітніших напрямках. Сумські наукові таланти у своїх працях зробили акценти на освоєння альтернативних джерел енергії, розробку нових технологій, захист інформації тощо.

«Зараз ми вже вдруге проводимо конкурс проектів наукових робіт молодих учених, які працюють чи навчаються у вишах або наукових установах МОН. Порівняно з минулим роком, ми внесли певні зміни в процедуру його проведення. Так, з’явилася можливість фінансування більш тривалих – 3-річних  проектів. Експертизу кожної роботи проводили 5 фахівців, і загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок трьох експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Сподіваюся, що нові підходи будуть покладені і в основу «дорослого» конкурсу», – зазначила Лілія Гриневич.

Для фінансування проектів-переможців у держбюджет уже закладено 13, 4мільйона гривень. Міністр відзначила, що ця сума не є значною, однак конкурс – це скоріше мотивація. Одна з головних його цілей – дати шанс якомога більшій кількості молодих вчених хоча б раз стати керівником наукового проекту та отримати новий досвід.

Загалом на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН.

Поділитися в соціальних мережах