На Глухівщині самоліквідувалася школа

Діти Уздицького НВК відмовилися ходити до школи у своєму селі.

Після того, як діти з батьками побували на святі першого дзвоника в опорній школі у селі Баничі Глухівського району, усі до одного вирішили перейти на навчання до цього закладу. Про це повідомила начальник Глухівського районного відділу освіти Наталя Волончук, пише gazeta-nedelya.info.

– Після першого дзвоника всі восьмеро батьків написали заяви до Баницького НВК, тож школа в селі Уздиця має призупинити свою роботу, – пояснила керівниця.

Нагадаємо, що влітку, аби вберегти Уздицький НВК від закриття, депутати райради проголосували за те, щоб зробити його філією опорного закладу в Баничах. Тоді під питанням була доля закладів у Бачівську та Яструбщині. Проте рішення про закриття теж не прийняли. Ці школи не нарахували 25 учнів, тому не отримали гроші від держави, а перейшли на утримання райради.

За словами Наталі Волончук, цього навчального року за парти в Глухівському районі сіла 871 дитина. Далеко не всі школи в районі мають повноцінні класи (мінімум 5 чоловік). Наприклад, у Бачівському та Яструбщанському НВК таких «великих» узагалі немає, у Будівельному – всього один, у Кучерівці – 2. Найбільша мережа – в Есмані та Баничах: по 11 повноцінних класів. У Дунайці та Некрасовому – по 9.

Першокласників цього року в районі 83. Проте є школи, в яких цьогоріч перші класи не набрались, – це Яструбщанський та Кучерівський НВК. У Студенку – лише один школярик-першокласник, а в Бачівську – двоє. Ще гірша ситуація у старшій ланці. Наприклад, десятикласників у некрасівській школі лише двоє, у Кучерівці, Пустогороді, Полошках, Суходолі – узагалі немає. Випускників – 43. Причому в Студенку отримує знання лише один-єдиний випускник.

Нагадаємо, у сферу відповідальності району вже не входять навчальні заклади Березівської і Шалигинської громад, які самостійно опікуються своїми навчальними закладами. Так, у травні була закрита Ходинська школа, а з початку навчального року понижено ступінь Іващенківської школи, де залишилися тільки початкові класи.

Поділитися в соціальних мережах