На Роменщині ліквідують 5 шкіл

“Нульові” старші класи й відсутність перспективи: перетрубації в мережі загальноосвітніх закладів Роменщини тривають. Долю шкіл вирішували на сесії районної ради.

Нещадне колесо об’єктивної реальності прокотилося закладами освіти району. Зокрема, у Калинівській школі, де, за словами головної освітянки району Олени Шаповалової, ще на кінець навчального року нараховувалося 22 учні, тепер – усього 8 школярів. Уже цієї осені вони переступлять поріг Миколаївської ЗОШ – так вирішили їхні батьки. Отож, спорожнілу Калинівську немає сенсу утримувати – більше в її стінах ніколи не пролунає перший дзвоник, вирішили депутати. 

Болючу “операцію” зробили й Гришинському НВК. Старшої школи – 10 і 11 класу – тут наразі немає. У відділі освіти провели аналіз, розповіла Олена Шаповалова, із 9 учнів восьмого класу тільки троє займаються на достатньому рівні, решта – на середньому й низькому. Відтак майбутнього в старшої школи на базі НВК освітяни не бачать, тому винесли пропозицію понизити ступінь з І-ІІІ до І-ІІ. І як не намагалася переконати не робити цього голова Гришинської сільради Валентина Хачко, депутати були непохитними. 

Головна освітянка зазначила: за 15 років її роботи у відділі освіти не було жодного учня в Гришинському НВК, який би закінчив 11 клас на відмінно. Говорить, дивлячись у майбутнє й аналізуючи успішність учнів, їхню активність щодо участі в різноманітних заходах, перспектив не бачать. “Чи варто чекати, доки діти прийдуть у старші класи, потім утримувати 2 роки в старшій школі, щоб вони після цього вступили або у ВПУ, або до ВНЗ І-ІІ рівня акредитації?” – звернулася Олена Петрівна до голови сільради. На зауваження ж останньої про те, що в разі навчання “гришинських” учнів у закладах сусідніх сіл і підвозитимуться, їм доведеться раніше прокидатися й пізніше приїздити зі школи, зазначила: “Усі проблеми з підвезенням зараз, дякуючи Богу, вирішуються, якщо через 2 роки проблема виникне, ми її вирішимо”. Також освітянка додала, що педагогічний і обслуговуючий колективи НВК не будуть обділеними.

Подібна доля спіткала й Ведмежівську ЗОШ. Зараз там нараховують 36 учнів. Тільки двоє виявили бажання навчатися в старших класах, але – опорної, Великобубнівської школи І-ІІІ ступенів. Отож, ступінь Ведмежівської школи, також із І-ІІІ понизили до І-ІІ.

Та вже на наступну сесію, як поінформував голова Районної ради Віктор Переваруха, виноситиметься питання про утворення НВК на базі Ведмежівської школи. З проханням організувати тут дитячий садочок до влади району звернулися батьки дошкільнят, розповів Віктор Якович. Уже навіть визначилися з приміщенням.

Окрім того, на сесії вирішили почати ліквідацію Локнянської, Салогубівської, Попівщанської, Галківської та Артюхівської ЗОШ І-ІІ ступенів, які призупинили діяльність ще в 2009 році.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах