На Сумщині попередили незаконні торги у відділі освіти

Фахівці Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області проаналізували закупівлю робіт з реконструкції Краснопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів, замовником якої є Відділ освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА. Зазначена інформація була розміщена в електронній системі державних закупівель Рrоzоrrо. Очікувана вартість закупівлі становить понад 10 млн грн, інформують в прес-службі управління.

Під час перевірки тендерної документації встановлено, що вона містить вимоги, які не відповідають законодавству. Зокрема, у документації передбачено надання учасником інформації в паперовому вигляді, тоді як закупівля здійснюється в електронному вигляді (через електронну систему закупівель). Крім того, законодавством не передбачено подання документів учасниками торгів у паперовому вигляді.

Також при аналізі документації встановлено, що замовник указав конкретну торгову марку окремих будівельних матеріалів, що повинні використовуватися при реконструкції школи. Зате технічна специфікація (технічне завдання) не містить обґрунтування необхідності такої вимоги. У підсумку такими неправомірними діями замовник зумовив зменшення кола потенційних учасників, пише 0542.ua.

За фактами порушень Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області направило рекомендації до Відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської райдержадміністрації щодо їх усунення. Як результат, замовник врахував надані пропозиції та скасував торги.

Секретаря тендерного комітету притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Поділитися в соціальних мережах