На Сумщині проходить збір підписів щодо скасування антинародної освітянської реформи

Вчора, 11 жовтня, на Сумщині стартувала акція Опозиційного блоку «Захистимо наше спільне майбутнє!».

В рамках заходу проходить збір підписів щодо скасування антинародної освітянської реформи. Основні вимоги українців: забезпечити конституційне право десятків мільйонів громадян навчатися рідною мовою, скасувати 12-річне навчання в школах, припинити звільнення вчителів та закриття шкіл, забезпечити гідний рівень оплати праці педагогічних працівників.

Також опозиціонери хочуть не допустити скорочення кількості предметів у школах, скасувати практику обмеження числа опорних шкіл в ОТГ та визначити відстань до опорної школи не більше 15 км, повернути повне державне забезпечення профтехосвіти та державне замовлення на фахівців робочих професій.

Палатки Опозиційного блоку стоять у всіх великих містах Сумщини, і протягом першого ж дня було зібрано понад тисячу підписів жителів регіону. Ті, хто підтримують опозиціонерів, говорять, що освітня реформа порушує європейські стандарти.

Голова обласної організації, керівник фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко вважає, що нинішня освітня реформа несе загрозу політичній стабільності держави:

«Реформа освіти має бути спрямована на розвиток і модернізацію мережі навчальних закладів, поліпшення якості знань, зростання зарплат вчителів, а не перетворення України в малоосвічену країну з дешевою низькокваліфікованою робочою силою, яка буде неконкурентноспроможною».

Проблему такої недолугості закону він вбачає в тому, що подібні документи треба доручати писати професіоналам, які не плутають соціальні питання з політикою.

Поділитися в соціальних мережах