На Сумщині школи готуються переходити на триместри

Уже з 1 вересня 2017 року учні Сумської області будуть навчатися за новою формою організації навчального часу. Його поділили на 6 триместрів, які повинні зробити процес отримання знань набагато простішим.

Як повідомила  заступник начальника відділу освіти та науки Сумської міської ради Олена Назаренко, запрацює нова триместрова форма у школах з першого вересня. Навчальний рік учням розподілять та 6 періодів – триместрів і 6 періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного такого триместру буде п’ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень. Виняток – двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.

Попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальні роки:

1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно;

2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 17 по 23 листопада включно;

3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно;

4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 21 по 27 лютого (іноді ці канікули носять назву весняних);

5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно;

6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.

За словами заступника начальника відділу освіти та науки Сумської міської ради Олени Назаренко, така організація навчального процесу допоможе правильно розподілити навантаження на школярів.

“Раніше були четверті. Третя для школярів була найважча, бо вона була найдовшою, припадала на опалювальний період, і діти з нетерпінням чекали канікул. Тепер будуть триместри. Міністерство регулює тільки 30 днів канікул, які є обов’язковими для учнів. Решту, кожний навчальний заклад коригує самостійно. Зараз школи переробляють навчальні плани для того, щоб можна було канікули перенести, зробити їх в інший час і так чином моделювати саму програму. Кожна школа робить свій план”, – прокоментувала посадовиця.

Точний графік, як школи розподілять навчальний процес та канікули, буде відомо ближче до вересня.

Джерело: http://spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах