На Сумщині скоротять кількість шкіл

За підрахунками спеціалістів департаменту освіти, на сьогодні наповнюваність у класах загальноосвітніх шкіл Сумщини становить у середньому 18 дітей. Проте, є й такі, де кількість учнів у класах значно менша.

Так, скорочується чисельність першачків у Роменському районі. «В районі — 32 школи, з них лише 23 — I-III ступенів, у 6 школах відсутні 10-ті класи. Кількість учнів буде скорочуватися. Для прикладу, в перший клас піде на 100 дітей менше», — відмічає голова Роменської РДА Валерій Білоха. У Шосткінському районі, за словами очільника району, 54% шкіл від загального обсягу — малокомплектні.

Як варіант, обласна влада радить більш ретельно працювати в напрямку створення опорних шкіл, що дозволить оптимізувати навчальний процес. Так, з 1 вересня в області запрацюють 20 опорних шкіл. Для того, щоб учні з віддалених населених пунктів могли добиратися до віддалених навчальних закладів, було закуплено 29 шкільних автобусів: 5 придбані за рахунок держбюджету, решта — на умовах співфінансування. Для покриття потреб у повному обсязі не вистачає ще 22-х одиниць транспорту.

Поділитися в соціальних мережах