Педагогам Сумщини відмовили у надбавці

Освітяни Ромен можуть недоотримати надбавки за престижність: область відмовилася надавати кошти, хоч як не просили роменські депутати. В обласній адміністрації вказали на небажання місцевого органу влади оптимізувати мережу освітніх закладів та скорочувати неефективні видатки.

Урахувати в освітню субвенцію більше коштів просили депутати Роменської міськради в області, аби додати 10% до заробітної плати освітянам та виплачувати їм 20% надбавки за престижність. 

Відповідно до законодавства, працівники освіти мають отримувати обов’язкові 5% від розміру зарплати за престижність праці педагога. Роменські ж депутати освітян місцевих цінують, тож прагнули платити по максимуму – усі 20%, з цим і звернулися до області. Однак, там відповіли: зазначені виплати покликані стимулювати кращих педагогів і не можуть виплачуватися в максимальних розмірах усім педагогічним працівникам. Такі виплати жодним чином не впливають на підвищення фаховості педагогів, вважають в ОДА та додають: у Ромнах наповнюваність класів менша за нормативну, а це, разом із проханням про додаткові кошти, свідчить про небажання місцевих органів влади приводити існуючу мережу закладів освіти у відповідність до нормативів та скорочувати неефективні видатки. У такому разі, вказали, потрібно самим планувати та здійснювати оплату видатків на освіту. 

Над цим тепер і будуть працювати органи самоврядування. Вирішили шукати шляхи вирішення питання.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах