Професор із Сум отримав державну відзнаку Польщі

Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський і сенатор Республіки Польща Гжегож Печкис вручили сумчанину Володимиру Марциновському орден «За заслуги перед Республікою Польща». Відповідний Указ видав Президент Польщі Анджей Дуда.

Сталося це під час святкування 25-річчя відновлення діяльності в Сумах римо-католицької парафії. Це перша і єдина нагорода такого гатунку, отримана сумським професором. Відзначено його за підтримку польської громади в Сумах, а також за видатні досягнення на ниві науки. Польська сторона планувала приурочити нагородження до 90-річчя науковця, яке він відзначив торік у листопаді, втім, через вирішення організаційних питань, це відбулось лише нині.

Володимир Марцинковський – всесвітньо відомий учений у галузі гідродинаміки, вібронадійності та герметичності роторних машин, засновник наукового напрямку «Гермомеханіка». Свою наукову діяльність він почав одразу після закінчення університету. У червні 1974 року захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати». Ще за чотири роки Вища атестаційна комісія присвоїла Володимиру Марцинковському вчене звання професора. У 1997 році він став «Заслуженим діячем науки і техніки України». У 2004 році – почесним професором СумДУ. У 2009 році за великий внесок у насособудування Володимир Марцинковський отримав міжнародну нагороду журналу «Насоси і насосне обладнання» (Pompy Pompownie) (Польща), у 2010 році – звання доктора honoris causa Політехніки Свєнтокжиської (м. Кельце, Польща).

Орден «За заслуги перед Польщею» є вищою нагородою за видатні заслуги у справі зміцнення міжнародного співробітництва та розвитку взаємин між народами. Орденом нагороджуються іноземні громадяни та особи польської національності, які проживають за кордоном, що своєю діяльністю внесли видатний внесок у галузі міжнародного співробітництва й розвитку зв’язків Республіки Польща з іншими державами і націями.

Поділитися в соціальних мережах