Школа-інтернат під загрозою закриття

У Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату є буквально кілька тижнів, щоб сформувати пакет документів, закладом якого профілю вона себе бачить. Якщо депутати Сумської обласної ради на найближчій сесії не проголосують за створення у Глухові вже нового інтернату, то його, скоріше за все, закриють. Про це йшлося на зустрічі колективу школи з директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторією Гробовою.

За словами очільниці освітян Сумщини, Нова стратегія по реформуванню системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-26-й роки визначає: загальноосвітніх шкіл-інтернатів в Україні не буде. Держава задекларувала чітку позицію: діти мають виховуватись в сім’ях, інтернати мають закритись. Так як Глухівська ЗОШ-інтернат I-IIIст. ім. М. І. Жужоми є комунальною власністю Сумської обласної ради, яка і фінансувала його, то саме обласні депутати мають визначитись: чи закрити його зовсім, чи перепрофілювати. Так, закон не має нічого проти спортивних, військових, творчих ліцеїв, де діти мають право вчитись і жити. На роздуми давався час з вересня 2017 року, вже з 2019 року почнеться вивід дітей з інтернатів.

За словами Гробової, у Шостці місцева влада ухопилась за ідею створення спортивного інтернату обласного значення, щоб зробити на 3-4 північних райони Сумщини заклад за кількома напрямками. Можливо, це буде база для футболістів чи біатлоністів. Втім, для Глухова проблема з інтернатом вибухнула ледве не в один день.

Як варіант В. Гробова пропонувала розглянути створення військового ліцею, що дуже актуально у прикордонній області під час війни. Директор школи Любов Кострова схиляється до класичного ліцею, але підвішеними залишаються початкові класи, яких просто не може бути.

На зустрічі озвучувались і чутки, що якщо місто забере інтернат у свою власність, то тут може бути готель або віддадуть під житло військовим. Всі прекрасно розуміють, що місто не потягне «зайву» школу, тому скоріш за все дві прекрасні відремонтовані триповерхові будівлі, їдальня, котельня стануть ласим шматком для дерибану.

«А яка позиція мера Мішеля Терещенка? Чи зверталось місто до обласної ради зі своїми пропозиціями?» – спитали у директорки департаменту освіти. «Поки що жодних розмов не було» – її відповідь.

Сьогодні в інтернаті навчається 350 учнів, колектив налічує 120 чоловік. Цю школу в Глухові збудували у 1965 році, щоб закрити дитячий будинок. У восьмирічній школі-інтернаті навчались як діти мікрорайону, так і були постійно проживаючі. У 1996 році його передали у комунальну власність області, з того часу заклад кілька разів змінював статус від ліцею для обдарованих дітей до звичайної загальноосвітньої школи. Місту це було вигідно, адже більше 11 млн грн на утримання закладу йшло з бюджету області, а не міського.

Джерело: nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах