Студентка вистрибнула з 13-го поверху. Історія самогубства

15-річна студентка індустріального технікуму Марія М. (ім’я змінено) зістрибнула з 13-го поверху, пишуть на сайті міста Конотоп. Як виявилося, вона стала однією з учасниць смертельного квесту, в який все активніше втягують молодь – користувачів соцмережі “ВКонтакті”.

За даними поліції, оглядаючи місце події, в особистих речах дівчини правоохоронці знайшли блокнот із записами суїцидального характеру. У ході опитування батьків і друзів загиблої було з’ясовано, що вона була замкнутою і соромливою дівчиною, неодноразово висловлювала наміри покінчити життя самогубством.

Крім того, друзі дівчини розповіли поліцейським, що вона була підписана на групу в соцмережі, де користувачі виконували різні завдання модератора, нібито в рамках квесту. Дівчині дуже подобалася ця група, щодня там з’являлися нові завдання. Серед них – протримати руку над вогнем протягом декількох секунд, а потім проколоти обпечене місце голкою. Часто її однокурсники бачили шрами на руках.

Журналістам вдалося знайти сторінку дівчини. На сторінці всього кілька записів. 6 грудня дівчина написала, що завтра помре. 7 грудня в 4.58 дівчина написала причину свого рішення, додавши до нього фотографію, на якій Маша тримає ніж біля своєї шиї. «Спасибі. Спасибі за те, що спочатку зробив мене найщасливішою істотою всесвіту, а потім опустив нижче Маріанської западини. Я не знаю, що з тобою сталося, але ти кинув мене. Як і всі…» – написала вона. Об 11.24 з’явилася фотографія, знята з балкона, з якого згодом вона зістрибнула зі словами: «Квест пройдено. Залишився один крок…».

Судячи з подальших постів, цей крок дався дівчині дуже важко. 11.35 «Я і не думала, що стрибати буде так страшно: начебто зроби крок вперед і все, справу зроблено. Але цей крок капець як складно зробити…» 11.51 «Мені страшно, я боюся…». О 12.14 дівчини не стало.

Ще в травні сусідню Росію охопила хвиля самогубств. За декілька днів 5 дівчаток покінчили із собою, виконуючи смертельне завдання. Усе завдяки групам «Вконтакті». Таких груп з тисячами передплатників було кілька «Розбуди мене о 4:20», «Море китів», «f57», «Тихий дім» та інші (вони вже закриті). Як йдеться у численних розслідуваннях, які проводили журналісти і громадські діячі, потрапити в закриті співтовариства непросто. Спочатку адміністратори уважно вивчають сторінки, потім проводять опитування і дають завдання у вигляді головоломок. Далі завдання знаходять більш жорстоку форму. Дітей змушують різати вени, палити шкіру і протикати її голкою тощо. Останній етап квесту – самогубство. Перед цим групу підлітків додають у спеціальний чат, де обговорюються варіанти суїциду. Найчастіше – це стрибок з великої висоти.

Що цікаво – всі завдання діти отримують з 4 до 5 ранку, коли батьки міцно сплять. Таким чином вдається досягнути повної секретності – батьки можуть і не здогадуватись про настрої дитини.

Серед ознак, які можуть бути помітні – учасники квесту починають малювати китів і метеликів. Здавалося б, нічого дивного, але за цим стоїть справжня підготовка до самогубства. Ці тварини обрані не випадково – кити викидаються на берег, метелики живуть кілька днів.

Після низки трагічних випадків ці спільноти були заблоковані. Але на їх місці з’являлися інші, а сам квест знаходив все нові обороти.

На сьогодні квест трансформувався. Тепер для того, щоб провідники (так називають людей, які схиляють дітей до самогубств) дізналися про бажання підлітка взяти в ньому участь, претенденти пишуть на своїй сторінці один із нешкідливих віршиків, додаючи до нього певні хештеги:

«Хочу в гру
Дай мені номер
Дай інструкцію
Знайди. Мене. Де я?»

Після цього учасникам (відібраним підліткам з депресією і проблемами в житті) видають 6 завдань, які вони повинні пройти через певну кількість днів. «Створюють групу (бесіду) з 5-6 осіб, в якій один провідник дає вказівки, – розповіла учасниця однієї зі спільнот. – Серед цієї групи не всі ті, ким здаються. Є і фейкові сторінки, які «обробляють» інших, спонукаючи їх до самогубства. Вони вмовляють, розповідають, що життя – це біль, що немає сенсу мучитися, якщо ти нікому не потрібен». Перше завдання у всіх однакове – потрібно порізати руку, нацарапавши на ній кита.

Практично кожні 5 хвилин до цієї гри приєднується чергова дитина. Група активістів намагається їх зупинити, переконуючи, що сенс життя є. Іноді їм це вдається. Але знаходяться й такі діти, які доводять задумане до кінця…

Нагадаємо, днями в Конотопі через нещасне кохання повісився молодий чоловік.

Джерело: 05447.com.ua

Поділитися в соціальних мережах