Суд закрив справу генерала Свідлова у зв’язку з відсутністю в його діях складу правопорушень

Вчора, 30 листопада, Зарічний районний суд закрив справу відносно в. о. начальника Сумського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка, генерал-майора Юрія Свідлова “у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення”.

Позов подала військова прокуратура, яка угледіла у діях генерал-майора адміністративні порушення: не повідомлення про наявність реального конфлікту інтересів, вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, направлення подання на дострокове присвоєння військового звання підлеглому, який є його пасинком, видачу наказів про преміювання підлеглих, у тому числі свого пасинка.

У своєму рішенні суд керувався тим, що Юрій Свідлов не займає штатну посаду в Збройних силах України, ліцей підпорядкований Міністерству освіти, а законодавством не заборонено працювати близьким родичам у закладах освіти і обмеження щодо спільної роботи близьких осіб не поширюється на керівників закладів освіти.

У матеріалах справи є підтвердження, що Юрій Свідлов звертався із листом до Міносвіти і науки з проханням роз’яснити зміни до Постанови КМУ щодо порядку преміювання, повідомляючи про конфлікт інтересів при нарахуванні та виплаті премій заступнику начальника з навчальної роботи, який є його пасинком, та отримав листа про те, що преміювання здійснюється за рішенням органу вищого рівня тільки відносно керівника. Після чого Юрій Свідлов підписував документи про преміювання, після їх погодження з юридичною службою, бухгалтерією та іншими службами. Умислу на вчинення корупційних дій, особистої користі в його діях за ознакою родинних зв’язків не встановлено.

При преміюванні підлеглих Свідлов не робив нікому привілеїв, що підтверджено порівняльними таблицями преміювання. Преміювання здійснювалося на підставі положень, затверджених загальними зборами трудового колективу для всіх працівників, а отримані пасинком винагороди не були більшими, ніж для інших офіцерів рівної посади та звання.

Присвоєння пасинку дострокового військового звання здійснювалося Міністром оборони України на підставі подання Міністерства освіти і науки України підписувалося після розгляду цього питання на зібранні трудового колективу всього учбового закладу та перевірялося кадровою комісією. Аналогічне військове звання було також присвоєно іншому заступнику начальника.

Суд взяв до уваги атестацію, підписану Міністерством освіти і науки України, в якій Юрій Свідлов  характеризується позитивно, як чесний і порядний офіцер, який багато зробив на користь учбового закладу, а також те, що 21 листопада 2017 року трудовий колектив, батьки вихованців та випускників, офіцери ліцею-інтернату «Кадетський корпус» (усього 152 підписи) звернулися до суду з клопотанням урахувати високі моральні та ділові якості Юрія Свідлова  при винесенні рішення по справі.

Детальніше з  рішенням суду можна ознайомитися на http://zr.su.court.gov.ua/sud1805/pres-centr/novini/401565/.

Нагадаємо, що раніше громадська організація «Кадет-патріот», до якої входять батьки кадетів і випускників ліцею, звинуватила голову ОДА Миколу Клочка, голову облради Володимира Токаря і начальника обласного управління освіти і науки Вікторію Гробову у використанні адміністративного тиску з метою за будь-яких обставин усунути Юрія Свідлова з посади начальника ліцею.

Моральний тиск на Юрія Свідлова, що мав на меті заставити його самого піти з посади,  був розпочатий ще навесні цього року з подачі нардепа Олега Медуниці. Численні комісії й правоохоронні органи, які до вчорашнього суду перевіряли діяльність генерала, не підтвердили інших звинувачень на його адресу, які поширювалися до цього деякими місцевими ЗМІ.

Нагадаємо також, що Сумська ОДА і Сумська облрада хотіли бачити на посаді начальника ліцею-інтернату замість Юрія Свідлова киянина, полковника Олександра Нестеренка, якого звинувачують у масовій загибелі українських бійців у зоні АТО.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах