Сумчан насторожує байдужість влади до архітектурної пам’ятки

Електронна петиція “Реконструкція приміщення Сумської ЗОШ №4 імені Героя України Олександра Аніщенка” набрала необхідну кількість голосів і тепер чекає на відповідь мерії. Станом на 9 грудня пропозицію підписали 252 людини.

Її автор Максим Галицький наголошує, що будівля школи є пам’яткою архітектури і прикрасою міста, а сама школа носить ім’я Героя України. При цьому заклад має високі показники в рейтингу сумських шкіл. Сумчанин упевнений: цього достатньо, аби нарешті серйозно перейнятися долею і станом навчального закладу.

“Затягування робіт із відновлення не тільки архітектурної пам’ятки, але й символу традиції сумської освітньої системи спричиняє до потенційного здорожчання вартості відновлювальних робіт. Мене, як і багатьох інших вихованців цього освітнього закладу, переконаний як і решту сум’ян, насторожує і лякає пасивність у вирішенні цього питання.

Просимо скласти акт обстеження технічного стану «старого» приміщення ЗОШ №4 з відповідним висновком і закласти фінансування проектних та відновлювальних робіт за рахунок бюджету м. Суми 2017 року, а також звернутися з ініціативою виділення коштів з обласного та державного бюджетів, аби до свого 100-річного ювілею 4-а школа могла повернутися в рідні стіни”, – йдеться у петиції.

Довідково: Будівля 4-ї школи була споруджена 1882 року на особисті кошти Івана Харитоненка. Там розміщувалося Сумське реальне училище, яке готувало молодь до вступу в технічні ВУЗи, попит на випускників яких у той час був дуже високим. У 1918 році в цій будівлі була заснована 4-а школа. 27 травня 2015 року 4-й школі було присвоєно ім’я Героя України Олександра Аніщенка, який свого часу навчався у закладі та працював у ньому вчителем.

Поділитися в соціальних мережах