У Сумах розгорівся скандал навколо будівництва торгового центру у дворі школи

Директор сумської школи № 12 і депутат Сумської міськради Ірина Губська на сесії 14 червня поставила питання руба з приводу незаконної забудови території навчального закладу. По сусідству зі школою № 12, на вул. Засумська, на місці квіткового павільйону планують звести триповерховий торговий центр, вже встановлений будівельний паркан, причому повністю захоплений тротуар – прямо до проїжджої частини …

Раніше це питання вона піднімала на депутатській комісії із питань законності та взаємодії з правоохоронними органами Сумської міськради:

“У мене на території школи почалося будівництво триповерхового торговельного центру! Вони вже загородили ділянку до проїжджої частини. Кажуть, у них є декларація про початок робіт, оформлена в обласній інспекції ДАБК. Причому вони повністю хочуть зайняти всю ділянку, яка в них в оренді. Та ще й, судячи з усього, все підвезення в цей центр буде з боку школи … Може, їм вже прямо в школі будуватися ?! Мені навіть погрожували! Річ у тім, вони купили павільйон, і їм сказали, що тут у них все буде відмінно. Я їм кажу: «Купили павільйон? Ось і забирайте його ». А вони: «Нам так не цікаво, ми купували його через землю, щоб будуватися». Питається, «Атріум» стоїть напівпорожній, «Лавина» – теж – навіщо будувати ще один торговий центр ?! Будь ласка, процвітайте, тільки не в школі!

Обурені і батьки учнів 12-ї школи:

“Вважаємо, що проведення робіт суперечить законодавству. Фактично у дворі школи почнуть зводити магазин, ставлячи в пріоритет не інтереси дітей, а комерційні цілі. При цьому незрозуміло, чи є у забудовника дозвільна документація? Шкільне подвір’я – не місце для таких проектів. Вимагаємо зупинити будівництво, терміново вжити всіх необхідних заходів і покарати винних. Під цим зверненням підписалися 20 глав батьківських комітетів кожного класу нашої школи. Ми вимагаємо від імені всіх батьків прийняти рішення щодо призупинення будівництва, тому що ми підемо до кінця. Якщо ви не приймете рішення, завтра на площі буде 700 людей, про це дізнається вся Україна!”.

За словами мера Сум Олександра Лисенка, нібито влада розглядала це питання:

«І наше рішення було таке – якщо вони хочуть щось будувати, то в тих же межах, без збільшення поверховості і площі. Наскільки мені відомо, ми не давали ніякої згоди на збільшення поверховості і т.д. І наш ДАБК отримав чіткі рекомендації: діяти за законом, а значить, ніякого підвищення поверховості там не повинно бути. Нічого там ринки будувати! Ринок у нас вже є. Потрібно призупинити роботи і звернутися до правоохоронців. І ми підключимося ».

Депутатський корпус одноголосно на сесії підтримав громадськість, а міський ДАБК отримає доручення розібратися в ситуації.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах