Сумщина входить у п’ятірку областей за впровадженням державного стандарту початкової школи

За словами директора Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової, такі результати освітньої галузі нашої області озвучили під час Всеукраїнського форуму «Україна на шляху децентралізації освіти», що проходив на минулому тижні в Києві.

«Сьогодні освітня система стоїть перед кількома нагальними викликами – запровадження нової формули розрахунку освітньої субвенції, запуск 1-го класу Нової української школи, а також загалом імплементація Закону «Про освіту», – говорила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час форуму. Вона також додала, що новий Закон «Про освіту» має кілька стрижневих ідей.

«По-перше, педагогічна свобода вчителя. І тут нам доведеться працювати з вчителями. Щоб усі педагоги могли самостійно розробити власні програми, потрібен час. Тому для перших класів усі вчителі матимуть підвищення кваліфікації. Наступне, фінансова автономія. Це не означає, що буде бухгалтер в кожній школі. Просто ви самі зможете побудувати оптимальну модель, наприклад, щоб один бухгалтер обслуговував кілька шкіл. Що точно має бути – кожен директор повинен знати, що робиться з його бюджетом і оприлюднювати цю інформацію», – зауважила Міністр.

Під час форуму Міністр освіти говорила про здобутки областей в питанні впровадження державного стандарту початкової освіти. Згідно з цим рейтингом, Сумська область входить у п’ятірку кращих областей України.

 

Поділитися в соціальних мережах