Сумські батьки – у паніці

В усіх школах обласного центру залишилося всього 23 вільних місця для першокласників. Про це повідомила сумчанка Анна Горпинич. Станом на 10 травня вільних місць у сумських школах лишилося всього 23 по всіх школах. У той час, як вступна кампанія завершиться лише 31 травня.

«Кожного року, – пише сумчанка, –  в період з березня по червень у невеликому місті Суми триває особливий неспокій. Особливо його відчувають матусі й татусі, які збирають своїх малюків до 1 класу. Цей радісний і такий хвилюючий момент часом перетворюється на справжню трагедію і завершується справжніми війнами між батьками та директорами шкіл. Часом “прилітає” і вчителям, психологам, керівникам управління освіти.

Батьки доводять, що їхня дитина має право вчитися саме в цій найкращій/найближчій/престижній школі. Пред’являють тексти законів, де це право чітко задеклароване. Скаржаться у соцмережах, обговорюють несправедливість на дитячих майданчиках.

Директори шкіл й самі розуміють, що батьки праві. Та що ж робити? Школа ж не гумова. Як на фактично існуючі 120 місць посадити 200 першоклашок? Задачка із розряду вищої математики. Страждають усі, але одна зі сторін вимушена здатися. Інакше ніяк.

Цього року в Сумах особливо гаряче. Бо в нас, бачте реформа відбулась …

Ви колись рахували, скільки нових будинків з’явилося в місті за останні 5 років? Я теж ні. А знаєте, скільки шкіл побудовано за цей час? Аж 0 (нуль). А знаєте, скільки побудують в найближчій час? Правильно, 0 (нуль)”.

Такий висновок Анна зробила з відповіді від 16 травня за підписом заступника міського голови Степана Пака на свій запит,  «чи планується у місті будівництво нових шкіл та дошкільних навчальних закладів?». У листі чиновник  повідомляє, що передбачено виділення на 2018 рік коштів на будівництво єдиного дитсадка у 12-му мікрорайоні по вул. Інтернаціоналістів, 35.

Про будівництво шкіл або плани таких будівництв – жодного слова.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах