Сумські студенти кричали ректору “Ганьба!”

З початком нового семестру для багатьох студентів Сумського педагогічного університету, які повернулися у звичні гуртожитки, новиною стали не тільки нові предмети у розкладі, але й шокуюча неофіційна інформація про підняття цін за проживання.

Із звичної суми у 270 грн на місяць адміністрація вирішила підняти плату до 440. Після скарг студентів щодо необґрунтованого підняття цін у гуртожитках і розголосу цієї ситуації в пресі, керівництво вишу вирішило піти на діалог із майбутніми педагогами і надало кошторис витрат.

img_20170202_132106-594x775

За словами адміністрації, підвищення пов’язані з підняттям мінімальної зарплати працівникам, обслуговуючим гуртожиток, а також подорожчанням опалення та електроенергії. Відповідно до закону, плата за гуртожиток не повинна перевищувати 40% від стипендії студента, тому, як стверджує керівництво, усе законно, вони вписалися в цю цифру, що дорівнює 440 гривням.

Але, як виявилося, не зовсім законно, як вони думали, адже згідно з положенням про проживання в гуртожитку, зміна плати за гуртожиток має обов’язково узгоджуватися зі студентським самоврядуванням, чого не було зроблено. При цьому акцентують, що студенти повинні платити 420 грн і ще 20 грн. додатково за електроенергію.

У ході обговорень, на жаль, прийти до консенсусу не вдалося. Серед основних скарг тих, хто проживають у «общагах», було те, що в кімнатах узимку дуже холодно, прибиральниці, яким, до речі, піднімуть зарплати, не прибирають приміщення, деякі гуртожитки вже більше 2-х місяців перебувають на карантині, що унеможливлює відвідування.

«У цьому семестрі я залишилася без стипендії, а батьки не мають коштів заплатити за моє проживання. Що мені робити?» – з відчаєм звернулася студентка до ректора Юрія Лянного за поясненнями. Їй порадили звертатися за субсидією, але, як відомо, вона покриває лише невелику частину витрат, і дається, на жаль, не всім.

У ході бурхливих обговорень Юрій Лянний навів аргумент, що він також жив у подібних умовах і труїв тарганів, а якщо комусь не подобається – можуть іти на квартиру. Студенти вважають таку заяву образливою: «Чому ми повинні терпіти і жити в таких жахливих умовах, якщо ви жили, то це не означає, що ми так хочемо жити за ту ціну, яку ви пропонуєте нам оплачувати щомісяця».

Під крики «ганьба» студенти висловили своєму ректору недовіру (дивіться відео). Але у чинного керівника ВНЗ ще є шанс її повернути. Так, одна зі студенток запропонувала Юрію Лянному пожити два тижні в тих умовах, в яких живуть і навчаються майбутні педагоги, тільки тоді він зможе заслужити їхню довіру. Утім, діалог відбувся, були вислухані аргументи як з одного, так і з іншого боку, і для того, щоб не перетворювати розмови на балаган, ректор педагогічного запропонував студентам оформити скарги в письмовому вигляді і зібрати ініціативну групу, з якою буде вестися подальший діалог із врегулювання ситуації. Студентське самоврядування в свою чергу закликало не платити 440 грн до з’ясування ситуації.

Відео з палких обговорень

img_20170202_131658-594x334

img_20170202_131651-594x334

Джерело: rama.com.ua

Поділитися в соціальних мережах