Сумським педагогам не вистачає на зарплату

Мер Сум Олександр Лисенко доручив директору департаменту фінансів Світлані Липовій знайти можливості, щоб закрити питання з виплатою зарплати педагогам до кінця поточного року.

– Сьогодні у нас складна ситуація із зарплатою педпрацівникам, – визнав мер. – Це пов’язано з тим, що ми недоотримали на кінець року субвенцію від держави – у ній так і не було враховано поділ класів на підгрупи. Але це питання ми в будь-якому випадку повинні закрити … А взагалі у нас у цьому році мінус 100 мільйонів із медицини – сьогодні йде доплата з міськбюджету, і по зарплаті педагогам наша доплата теж становить близько 17 мільйонів. Хоча це – делеговані державні повноваження. Ми за ці 117 мільйонів могли б відремонтувати ще більше доріг і тротуарів… Правда, на 2019 рік у держбюджеті, який був прийнятий у п’ятницю, поділ класів на підгрупи, начебто, включено в освітню субвенцію.

Дійсно, 23 листопада ВР прийняла держбюджет України на 2019 рік. Якщо говорити про загальні цифри, то витрати на медицину на 2019 рік у порівнянні з 2018-м збільшені на 5,34 млрд грн, на сферу освіти – на 22 млрд грн. Але скільки і на що саме отримають конкретно Суми – поки невідомо. Як би там не було, спочатку місту потрібно якось закрити поточний рік, а ситуація з міськбюджетом на сьогодні, м’яко кажучи, сумна. За інформацією департаменту фінансів, на 22 листопада загальний фонд міського бюджету недовиконано на 30,4 млн грн (-2,1%).

До речі, згідно з прийнятим держбюджетом-2019, прожитковий мінімум на одну людину з 1 січня 2019 року становитиме +1853 грн у місяць, з 1 липня – 1936 грн, з 1 грудня – 2027 грн. Мінімальна зарплата з 1 січня буде підвищена до 4173 грн на місяць (до 25,13 грн у погодинному розмірі).

shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах