У новій громаді шукають начальника відділу освіти

Загальноосвітні навчальні заклади, що знаходяться на території Дружбівської об’єднаної територіальної громади, безкоштовно перейшли у власність міської ради.

Раніше ці заклади були у власності району і перебували в управлінні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Згоду на передачу закладів 25 січня дала Ямпільська районна рада, цим же рішенням була утворена комісія з передачі установ у власність міста.
Це означає, що відтепер освітня галузь не лише повністю підпорядковуватиметься владі новоутвореної громади, а і фінансуватиметься з міського бюджету, який, в свою чергу, напряму отримуватиме освітню субвенцію з державної казни.

Цікаво, що у списку передачі чотири заклади. Окрім Дружбівського навчально-виховного комплексу, Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та Чуйківського навчально-виховного комплексу, до нього потрапила і Дорошівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Загальновідомо, що цей заклад вже багато років не працює, але офіційно він закритий не був.

– Всі заклади, які нам передаються, ми залишаємо, нічого ми не скорочуватимемо, – зазначила заступник Дружбівського міського голови Тамара Високос. – Але у місті буде створений Дружбівський освітянський округ, який у своїй структурі матиме одну опорну школу і дві філії. Зараз ми це обговорюємо, можливо, що одна філія у нас буде початковою школою. Ми вже працювали з начальником обласного управління освіти Оленою Поповою, яка запропонувала нам залишити Чуйківський НВК філією І ступеня. Але це рішення буде приймати Дружбівська міська рада, буде громадське обговорення, у тому числі і щодо опорної школи.

Тамара Високос зазначила, що при міській раді уже створено відділ освіти і оголошено конкурс на заміщення вакантної посади його начальника. Керівництво міста обговорює і долю Дорошівської школи.

– Можливо, Дружбівська міська рада передасть це приміщення старості для, так скажемо, сільської ради. Для цього буде задіяно одне шкільне приміщення – менше. А приміщення, де зараз знаходиться сільська рада, люди пропонують віддати під церкву, але все це лише напрацювання, – поділилась планами заступник міського голови.

На відміну від закладів освіти, медичні заклади новоствореної громади щонайменше до 1 липня залишатимуться у власності району. Дружбівська міська рада передала до районного бюджету 237 665 гривень медичної субвенції на утримання Чуйківського фельдшерсько-акушерського пункту та Дорошівського фельдшерського пункту, ще більше 9 тисяч гривень надано на оплату їх комунальних послуг.

Джерело: http://yampil.info/

 

Поділитися в соціальних мережах