У Сумах назріває соціальний вибух

Схоже, у сумських ПТУ назріває справжній соціальний вибух.

Справа в тому, що, згідно з останніми законодавчими змінами, з 1 січня 2017 року викладачам загальноосвітніх дисциплін (предмети шкільного курсу) в ПТУ підвищили посадові оклади на два тарифних розряди. А ось викладачі спеціальних дисциплін у цьому плані залишилися ні при чому. У зв’язку з цим у педколективах сумських училищ сьогодні виникла досить напружена ситуація.

Директор Сумського центру профтехосвіти, депутат міськради Віталій Мельник підняв цю проблему на засіданні депутатської комісії міськради з питань освіти та охорони здоров’я: “Тепер у одних педагогів зарплата навіть більше, ніж у директора, а майстри виробничого навчання отримують як прибиральниці! Тобто викладачів загальноосвітніх дисциплін підняли на серйозний рівень, а викладачів спеціальних дисциплін, які ведуть якраз ті предмети, які потрібні для отримання професії, опустили нижче плінтуса. Уявіть: в одному кабінеті сидить викладач, який отримує 7,5-8 тисяч, а в сусідньому – точно такий же викладач з вищою освітою отримує 3,5-4 тисячі”.

Мельник уточнив, що, згідно з постановою Кабміну, для інших педпрацівників підвищення окладів передбачено з 1 вересня 2017 року, тобто тільки з нового навчального року. Однак, за його словами, у тій же постанові сказано, що органи місцевого самоврядування можуть самі прийняти рішення про підвищення тарифних розрядів цим педпрацівникам раніше, ніж з 1 вересня, за рахунок місцевого бюджету. “Міськрада може своїм рішенням підвищити оклади викладачам спеціальних дисциплін у ПТНЗ та виділити на це додаткове фінансування з міськбюджету. Щоб не розділяти педагогів на хороших і поганих, важливих і не важливих, не принижувати одних перед іншими і не створювати соціальну напругу і конфронтацію в педколективах. Ми будемо звертатися і на планово-бюджетну комісію, щоб вона нас підтримала і внесла це питання на сесію”.

До речі, за інформацією присутніх на засіданні комісії директорів ПТУ, облрада збирається підняти оклади в своїх ПТУ і навіть нібито заднім числом – з 1 січня. Уже зібрана і прорахована потреба всіх установ і готується відповідний проект рішення.

Профільна комісія підтримала це питання і вирішила виступити ініціатором відповідного проекту рішення на сесії міськради. Правда, скільки додаткових коштів на це потрібно – поки невідомо, сумські ПТУ ще не прораховували потребу. Але це напевно буде мільйонна сума. А враховуючи, що у міста навіть за нинішнього стану справ не вистачає коштів на зарплату в бюджетній сфері, а також на виплату стипендій і харчування дітей в тих же ПТУ, чи зможе воно потягнути ще і це додаткове навантаження – невідомо.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах