У Сумах вступники до вишів відчули складнощі через вірус Petya.A

У Міносвіти дозволи приймати заяви на вступ до вищих навчальних закладів у паперовому вигляді у тих абітурієнтів, які мають проблеми з електронним кабінетом. Такий дозвіл виші отримали в п’ятницю, 15 липня.

Як повідомляє UA:SUMY, за цей час у Сумському педагогічному університеті ім.Макаренка зареєстрували 30 паперових заяв, не враховуючи тих, що і до цього мали бути написаними від руки. Це було обов’язковим для пільговиків. За словами керівника закладу, проблеми з е-кабінетом виникали через збій системи, є випадки коли люди забували пароль або ж писали заяви від руки, щоб перестрахуватися.

У Сумському державному університеті зареєстрували 2 паперові заяви. У СНАУ таких 15.
“Найбільша кількість – це тих дітей, які створили електронні кабінети, прив’язавши їх до сайтів російських, mail.ru і т.д“, – розповів секретар приймальної комісії СНАУ Віктор Сергієнко.

“Протягом неділі-понеділка було втрачено 11 заяв. Ми зв’язувалися з абітурієнтами, які були в базі, і просили їх, щоб вони повторно подали заяви, тому що без причин вони зникли з бази”, – розказала Олена Маленкова-Пішкун , член приймальної комісії сумської філії ХНУ внутрішніх справ.

У Міносвіти пояснили, заяви зникли через збій системи, який припав на 12-13 липня, коли частину серверів залучили на перестраховку від вірусу Petya.A. Ці абітурієнти мають подати заявки ще раз – електронні, робити це від руки дозволили тим, у кого проблеми з електронним кабінетом.

“У цьому році у зв’язку із провадженням нової системи зробили дуже серйозну ідентифікацію вступників. Це той випадок, коли, можливо з причин якихось технічних збоїв, повністю однозначно ідентифікувати людину ми не змогли. У такому випадку нехай людина подає заяву у паперовій формі, це захистить права вступника, ну а надалі ми будемо працювати над його ідентифікацією”, – розказав Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України.

Поділитися в соціальних мережах