У сумських студентських гуртожитках скасували комендантську годину

Відтепер студенти вузів мають цілодобовий доступ до місця свого проживання в гуртожитках. Міносвіти оприлюднило лист «Про дотримання прав мешканців гуртожитків», адресований керівникам вузів, де йдеться про неприпустимість встановлення тимчасових обмежень доступу до гуртожитків для проживаючих там студентів.

Також додатково зазначається про неприпустимість їх безпідставного виселення, залучення до примусових робіт (у тому числі – чергувань) і проникнення в їхні кімнати. Вважається неприйнятним, коли в гуртожитках ведуть запис причин запізнення студентів у спеціальний журнал або вимагають подавати пояснювальні записки з приводу запізнень з подальшим їх розглядом адміністрацією вузу, пише shans.com.ua.

Приводом для таких рішень стало звернення Української асоціації студентів до профільного міністерства – зі скаргами на почастішання випадків порушень прав студентів. «Чинними законами України не передбачено будь-яких обмежень щодо користування одержувачами вищої освіти – мешканцями гуртожитків – своїми приміщеннями в певний час доби. Більш того, ЗУ «Про освіту» від 5 вересня 2017 були внесені зміни до ЗУ «Про вищу освіту», які передбачають право осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, на забезпечення гуртожитком і цілодобовим доступом до нього», – зазначає Українська асоціація студентів.

Після оприлюдненого листа до асоціації написали десятки студентів, у яких проблеми так і залишилися невирішеними. Щоб систематизувати реальний стан справ і для оперативного реагування на всі проблемні випадки, Українська асоціація студентів запустила форму для повідомлень про порушення в гуртожитках – (https://www.facebook.com/uassukraine). Ініціатори просять описувати проблемну ситуацію якомога точніше – із зазначенням конкретних порушень і по можливості надавати посилання на підтверджуючі документи – положення, правила, договори на проживання і т. п.

Поділитися в соціальних мережах