В Шостке учителям умных выпускников будут платить больше

В Шостке учителям математики, физики, химии, выпускники которых наберут более 160 баллов на ВНО, будут платить больше. Такое решение сегодня, 6 сентября, было принято на заседании исполкома Шосткинского городского совета.

Как пояснил городской голова Шостки Николай Нога,  более 10-ти лет в последнее время в городе стимулировали единственный показатель по системе образования – это победители олимпиад. Учителя, которые подготовили победителей олимпиад ІІІ-ІV уровня (областных и Всеукраинских олимпиад) получали надбавку к зарплате. В прошедшем году ее размер составлял от 5 до 20% от должностного оклада.

Начиная с прошедшего года, за счет городского бюджета начали стимулировать добавками к зарплате и тех учителей, выпускники которых при прохождении Внешнего независимого оценивания набрали 160 и больше баллов. Как отметила начальник городского управления образования Наталия Сергейко, особое внимание уделяется учителям  физики, математики, химии, поскольку, как показал анализ прошедших лет, большинство детей выбирают предметы гуманитарного цикла.

— Для того, щоб підтримати вчителів, які викладають математику, фізику, хімію, а також мотивувати учнів до вивчення цих предметів, у цьому році проектом рішення міськвиконкому планується встановити надбавку педагогам, які підготували випускників на 160 і більше балів, у розмірі від 2,5 до 10 %. Але відсоток вчителям фізики, хімії і математики буде вдвічі більшим. Тому що, на жаль, з кожним роком зменшується кількість випускників, які обирають ці предмети для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, — рассказала Наталия Сергейко.

— Це не тільки у Шостці,  а в цілому по Україні і, навіть, у Європі більшість учнів поступово обирають гуманітарний профіль. Бо легше ж вчить українську мову, історію, географію. Не розуміючи про те, що він потім себе «обрізає» у отриманні професій ІТ-технологій, інженерних і так далі, бо там треба знати точні науки. Таких спеціалістів не вистачає і в Європі, і у нас. Виходить, що усі гуманітарії. Хоча з усіх учнів насправді половина гуманітарії, половина – мають хист до точних наук. Вчора я був у Києві, у Міністерстві освіти теж підтвердили, що така тенденція є. Тому ми вирішили стимулювати вчителів, які підготували випускників, що на ЗНО в минулому році отримали 160 і більше балів з точних наук. Решту теж будем стимулювать, але трохи нижче рівнем, — отметил городской голова.

Что касается мотивации учителей лучше работать не только в старших классах, но и в средних, в горисполкоме считают, что качественно подготовить выпускника можно, если начинать добросовестно работать еще в средних классах.

Источник: shostka.info

Поділитися в соціальних мережах