Від сумських шкіл вимагатимуть менше «папірців»

Відтепер кожна школа буде створювати власну інструкцію з діловодства на основі типової. Зник перелік обов’язкової ділової документації, оскільки за новими правилами його визначатиме педрада кожного закладу. МОН надало рекомендований перелік документації, в якому на 22% менше документів, ніж раніше. Нова інструкція з діловодства для закладів загальної середньої освіти вступила в силу 5 жовтня, до Дня працівника освіти.

«Ми працювали над цим документом кілька років. Були залучені експерти, працівники МОН та громадські організації. Окремо проводилося опитування вчителів, щоб визначити, від яких саме вимог вони страждають найбільше. На жаль, в процесі узгодження документів, зокрема з Державною архівною службою, нам довелося скоротити перелік новацій, але навіть так вийшов документ, який впорядковує систему документообігу і зменшує бюрократичну навантаження на адміністрацію школи і кожного вчителя», – розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани. Відтепер ці документи можуть створюватися тільки за рішенням педради навчального закладу і мати довільну форму і структуру, що має полегшити щоденну роботу вчителя.

Довільна форма передбачена і для календарно-тематичних планів, головною вимогою яких залишається відповідність навчальній програмі. У цьому випадку повинна бути забезпечена автономія й академічна свобода кожного вчителя.

У той же час вилучено неактуальне на сьогодні положення про створення документів за допомогою табуляції, машинописного способу зазначення виду документа, фіксація створених документів на магнітних носіях, а також вимога щодо зберігання всієї ділової документації в спеціально обладнаних шафах.

Накази з адміністративно-господарських питань і накази з кадрових питань особового складу повинні зберігатися всього 5 років. Така норма покликана оптимізувати процес знищення документації.

Поділитися в соціальних мережах