Відділ освіти викрили у тендерних махінаціях

Державна аудиторська служба провела перевірку за результатами журналістського розслідування (http://nikorupciji.org/…/zrada-vid-vlady-abo-chomu-prozorr…/) та встановила порушення у закупівлях роменського Відділу освіти та Управління ЖКГ. Про це написав у Фейсбуці керівник ГО «Споживачі Роменщини» Володимир Даценко.

“На жаль ДАСУ не має повноважень перевіряти допорогові закупівлі, тому об’єктом перевірки стали тендери на ремонт доріг Дудіна і Гетьмана Мазепи та переговорна процедура на закупівлю пластикових вікон для ЗОШ№7, 10, 11 та ДНЗ№7 на суму 550 тисяч гривень.

Перевіркою зокрема виявлено, що Відділ освіти скористався формальною і неправомірною підставою для закупівлі вікону ФОП Бондар С.В., фактично не допустивши до закупівлі інших учасників. При цьому в жодному документі не зазначені не технічні характеристики товару, ні розміри ні якісні вимоги. Тож встановити, які саме вікна на півмільона з гаком купив Відділ освіти, НЕМОЖЛИВО!

Відома тільки вартість вікон по об’єктах: ЗОШ№7 – 150 000 грн., ЗОШ №10 – 170 000 грн., ЗОШ№11 – 170 000 грн., ДНЗ№7 – 60 000 грн.

ДАСУ направило висновок відділу з вимогою притягти до відповідальності винних (притягнуть чи ні і як притягнуть – побачимо).

Також неправомірними визнано і контракти з ТОВ “Укрєвробуд Плюс”, яке в тендерній документації надало інформацію про свій штат працівників у кількості 3 особи та довідку про те, що має орендовану техніку без зазначення її характеристик.

Окрім цього в тендерній документації наявні чисельні порушення, попри які тендерний комітет УЖКГ не відхилив пропозицію “Укрєвробуду”.

Після укладання договору фірма ще й незаконно отримала пердплату за одним з контрактів на ремонт вулиці Дудіна у розмірі 2 млн. грн. (із загальної суми 4,4 млн. грн.).

Також незаконною визнана і махінація з термінами дії договору, коли в тендерах зазначався термін виконання робіт до кінця 2016 року (контракт мали підписати не раніше середини грудня). Зрозуміло фізично це зробити неможливо і в тому числі через температурні режими. Проте УЖКГ відхилило більш вигідну пропозицію учасника з проханням продовжити термін виконання робіт. Далі управління укладає договір з ТОВ “Укрєвробуд Плюс” і слідом за нею додаткову угоду на продовження дії договору на 365 днів!

Тобто заздалегідь поставивши неможливі умови (провести ремонт дороги в грудні) одним ми відмовляємо в продовженні терміну виконання робіт, а іншим чомусь ні:(

Тепер УЖКГ має усунути порушення або ж на посадовців чекає кримінальна відповідальність”, – написав Володимир Даценко.

Поділитися в соціальних мережах