Глухівські агропідприємства доводять до банкрутства

У понеділок, 19 листопада, працівники «Росток-Холдингу» цілою колоною машин приїхали до відділу прокуратури і Глухівського відділу поліції дізнатись, чи є у місцевих правоохоронців якісь нові документи щодо роботи агрокомпанії. Адже, незважаючи на скасовану Харківським Апеляційним судом ухвалу про арешт майна, повноцінна робота паралізована. За словами керівництва, в Глухові поліція охорони фактично блокує відвантаження урожаю. Вона цілодобово стоїть під елеватором ще з 13 жовтня, там також постійно знаходяться автомобілі з незнайомими людьми, які називають себе «небайдужими громадянами».

До речі, угода з поліцією охорони укладена не з самим «Росток-Холдингом» чи будь-яким підприємством, яке входить до складу агрокомпанії, а з третьою особою, яку не називають. Працівники охорони зупиняють автомобілі, які вивозять з елеватора урожай, і викликають поліцію для з’ясування обставин. У ці дні відгрузка з Глухівського елеватора здійснюється тільки завдяки тому, що на місці працюють адвокати та телевізійна команда «СтопКор», тому фурам вдається виїхати з об‘єкту.

Заступник директора з правових питань ПП «Аграрні інвестиції» Віктор Воєйко просив і представника Глухівського відділу Шосткинської місцевої прокуратури, і начальника ВП повідомити про можливі якісь нові доручення від харківських колег, про рішення судів та інші документи, про які, можливо, не знає ТОВ «Росток-Холдинг». Бо наразі всі документи підтверджують зняття арешту, а в той же час робота підприємства блокується. Відповідь була однакова: ніяких нових доручень від Харківської прокуратури не було.

У прес-службі компанії повідомляють, що проблеми продовжуються і на інших підприємствах «Росток-Холдингу». Так, 16 листопада Харківський районний суд Харківської області (розташований в смт Покотилівка) задовольнив нове клопотання прокурора місцевої прокуратури та повторно наклав арешт на частину майна групи «Росток-Холдинг», хоча за тиждень до цього Харківський апеляційний суд дозволив господарствам групи відновити збір урожаю та відвантаження зерна. Арешт накладено, зокрема, на частину сільськогосподарських культур, які знаходяться на зберіганні в Ічнянському елеваторі.

«Переконаний, що в даному випадку прокуратура є інструментом у руках певних осіб, які незаконно вимагають від власників підприємств передати майно та кошти, які їм не належать», – коментує ситуацію адвокат групи «Росток-Холдинг» Сергій Василишин.

Керівництво компанії переконане: їх намагаються позбавити можливості реалізувати продукцію та фінансово знекровити, таким чином довести до банкрутства. Юристи зазначають, що це стандартна схема, за якою зазвичай діють рейдери.

«На момент збору врожаю відбувається продаж збіжжя та виплата всіх зобов’язань. На сьогоднішній день компанія опинилася в ситуації, коли не може здійснювати виплати. Однозначно: те, що відбувається – це добре продумана, чітка схема рейдерства», – заявляє директор з юридичних питань групи «Росток-Холдинг» Андрій Шваб.

Що стосується глухівських підприємств, які входять до компанії, а це ТОВ «Шалигинське», ПП «Аграрні інвестиції» та ТОВ «АФ ім. Чапаєва», то вони вимушені зараз, наприклад, складувати кукурудзу в величезні рукави біля елеватору, що негативно впливає на її якість. Через неможливість реалізувати врожай вони не можуть погашати кредити, повністю розрахуватись за насіння і добрива, також до сих пір не виплачена орендна плата за паї.

Нагадаємо, робота 17 підприємств, які знаходяться в Сумській і Чернігівській областях, паралізована через позов Якова Грибова. З ним, згідно ухвали Харківського районного суду Харківської області, був трейдинговий бізнес на заході, який не має жодних відношень до аграрної групи. Досудове розслідування проводить Харківська місцева прокуратура №6.

Джерело: https://nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах