Голодні лисиці “тероризують” селян на Сумщині

До редакції глухівської газети “НЕДЕЛЯ” звернулися жителі селища Есмань, бо далі боротися своїми силами із лисицями просто не мають сил. Останні три роки ті не дають спокійно жити, людям доводиться закривати домашню птицю або пасти її під постійним наглядом, увечері страшно ходити по вулиці. Але зараз ситуація стала критична.

– До мене забігала прямо в сарай, курчат подушила, а деяких поховала, щоб знову вернутися. Відбивався палкою, бо й страшнувато, вам скажу, вони ж переносять різну заразу. Раніше стільки лисів не було. Чи більше на них полювали, чи шапки та воротніки були в моді, а зараз ніхто, видно, не хоче їх відловлювати, – роздумує мешканець Есмані Володимир Яковенко.

Селищний голова відомості про нашестя підтверджує. Каже, і сам нещодавно ледь не став жертвою. Хоч він мешкає в центрі, прямо серед білого дня до нього «на гостину» завітала руда.

– Восени люди навіть зверталися у «ТСН», от тільки на доказ потрібно було зняти, як лисиця гуляє по селищу, – розповідає голова Віктор Давиденко. – Тепер ситуація знову погіршилася. На старий новий рік один чоловік ходив засівати, а на нього напала лисиця. Намагалась вчепитися в ноги, довелося відбиватися, чим було. Інша дівчинка навіть відео зняла, як руда у неї в полісадніку сиділа.

Жителі звернулися у районну адміністрацію. Після цього до селища приїхала група мисливців із собаками, але з першого разу вполювати нічого не вдалося, бо лисиця за кілометр чує мисливця.

Начальник управління Держпродспоживслужби у м.Глухові Сергій Кравченко пояснив, що мода на шапки та коміри тут ні до чого. Просто цього року популяція червоних лисів набагато збільшилася. Тваринам не вистачає їжі, тому вони змушені забігати у села. Наразі на Глухівщині працює три бригади мисливців, в обов’язки яких входить контроль депопуляції лисів.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «Оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтеся нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах