Гонщик-одинадцятикласник двічі став абсолютним чемпіоном України з картингу

Чи є достатнім трирічний термін, щоб досягнути успіху та ще й на всеукраїнському рівні? Цілком, якщо займатися справою, до якої маєш хист, яка тобі справді до душі. Для сімнадцятирічного глухівчанина, учня 11 класу ЗОШ №3 Кирила Галустяна таким заняттям став картинг.

У 2018 році змагання з цього виду спорту проходили в Києві, Сумах, Полтаві, Тернополі. Складалися з декількох етапів. На кожні приїжджало багато учасників з різних куточків України. Кирило брав участь у них і завжди повертався в рідний Глухів з перемогою. Загалом за цей рік молодий спортсмен двічі став абсолютним чемпіоном України у фінальних змаганнях, а також має в своєму арсеналі 10 перших, 2 других, 3 третіх місця у різних етапах Чемпіонату ГО «ТСО України», Чемпіонату України з картингу (східний регіон) серед школярів у класі « Популярний», Кубку України з картингу (національні класи картів), у фіналі Всеукраїнських відкритих змагань з шосейно-кільцевих перегонів. Улітку Кирило став кандидатом у майстри спорту.

Картинг – динамічний вид змагань, у якому необхідно швидко думати, миттєво приймати рішення, передбачати дії конкурента, який хоче тебе обігнати, аналізувати трасу попереду, щоб не втратити переваги. Звичайно, не обходилося й без прикрощів: і зіткнення, і помилки, які доводилося виправляти під час перегонів, і намагання суперників зіштовхнути з траси, їхній багаторічний досвід, навіть вік…
У гонці, за словами Галустяна, відчувається і драйв, і адреналін, і перевантаження, і прагнення дістати лідера… Тому треба готуватися до заїзду і фізично, і морально.

І все-таки юнак не уявляє сьогодні свого життя без картингу. Удосконалюючись як пілот, Кирило поступово набуває ще й досвіду механіка. Він дбає про свій карт, ремонтує, налаштовує машину. На останні перегони навіть їздив не як пілот (не відбулися змагання його класу), а як механік – допомагав своїм друзям.

Сьогодні Кирило Галустян – одинадцятикласник. Попереду у нього відповідальний крок – вибір справи всього життя. Чи стане юнак всесвітньовідомим гонщиком? Це покаже час.

Як зазначають батьки спортсмена, картинг – досить дорогий вид спорту, і вони підтримують сина в його захопленні, але самотужки важко впоратися. Кожний заїзд вимагає значних фінансових затрат, тому звертаються до спонсорів.

Джерело: https://nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах