Хто наживається на скандальній Алеї Героїв у Сумах?

Алея Героїв у Сумах ще не добудована, втім вже опинилася у центрі кількох гучних скандалів. Матері, які поховали своїх дітей-учасників АТО на Алеї, четвертий рік поспіль віддають благодійникам усі гроші, аби могили їх синів привели до ладу.

“Договір нам дали, ми там порозписувалися, ніхто його не читав. Ми тільки отримали гроші і одразу пішли перекинули ці гроші на фонд “Суми”, – розповідає мати загиблого учасника АТО Валентина Вєтрова.

Валентина Галушкіна говорить про ту ж ситуацію: “Хочемо ми, щоб на кладбищі було красиво, але там все дуже довго робиться. Оті камені перекладаються 20 раз. Ми переводимо гроші, щоб скоріше зробили цю стіну, каміння “.

Матері загиблих АТОвців отримували від міської влади гроші не тільки на облаштування могил, а щороку по 50 тисяч цільвої матеріальної допомоги. Втім, віддавали і це.

“Ми вирішили, що це якийсь обман вийшов. Куди ці гроші йдуть? Немає ніякого контролю”, – ділиться Валентина Галушкіна.

Проект Алеї Героїв презентували у 2015 році, тоді ж і розпочинали роботи. Минуло три роки, будівництво досі триває. Плитку перекладали кілька разів. Коли закінчать – досі невідомо. Міська рада не оголошувала жодного тендеру на облаштування меморіального комплексу, усе робилося на довірених стосунках і усних домовленостях.

За три роки виділили майже 2 мільйони 800 тисяч гривень, додатково перерахували матері загиблих воїнів і свою матеріальну допомогу. За словами заступника міського голови Володимира Войтенка, коштів на Алею за всі роки витрачено 3 мільйони 600 тисяч.

Попри це влада міста вважає, що роботи на Алеї – під контролем.

“Я вважаю, що там люди займаються ті, які користуються повагою і в ради АТО, учасників АТО і загиблих сімей. Це Такул Олександр, який зараз працює на UA: Суми, і Вадим Дубодєлов”, – сказав Володимир Войтенко.

Коли журналістка СТС спробувала дізнатися подробиці у Вадима Дубодєлова, той відмовився щось говорити, бо, мовляв, йому не подобається канал, і “відзначився” тим, що словесно образив кореспондентку. Олександр Такул також відмовився давати коментарі.

Таким станом справ обурені учасники АТО. Один із них – Владислав Вєтров, його молодшого брата поховали на Алеї Героїв. Коли дізнався, що його матуся перераховує гроші благодійникам, був у шоці:

“Дубоделов и “Громадський фонд “Сумы” воспользовались доверием матерей, что матери готовы для своих погибших сыновей лечь и сами на эти могилы. Матери, если они отдают деньги, еще попадают под ответственность за нарушения договора. Они отдают свои деньги, их вынуждают в определенный срок отдать деньги, и при этом еще угрожают ответственностью”.

Чоловік разом із побратимами підготував звернення до обласної прокуратури.

“Розпочато кримінальне провадження, відомості до ЄРДР внесено за фактом шахрайства. У ході слідства будуть перевірені відомості, викладені в заяві, і за наявності підстав особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі”, – прокоментувала прес-секретар прокурора Сумської області Наталя Науменко.

 

Джерело: СТС

Поділитися в соціальних мережах