Із початком нового року роботодавцям слід звернути увагу на підвищення рівня мінімальної заробітної плати

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу роботодавців Сумщини на підвищення рівня мінімальної заробітної плати з початку нового року. Відповідно до Закону про Державний бюджет України на 2018 рік, прийнятого Верховною Радою України 7 грудня 2017 року, із 1 січня поточного року розмір мінімальної заробітної плати складає 3723 гривні.

Варто наголосити, що відповідно до частини 2 статті 3-1 Закону України «Про оплату праці» при обчисленні заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Також зазначимо, що оплата виконаної роботи не нижче рівня мінімальної заробітної плати  є не єдиною мінімальною державною гарантією. Так встановлені норми і гарантії в оплаті праці регламентуються статтею 12 Закону України «Про оплату праці». Такими, наприклад, є норми оплати праці в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, у нічний час, при скороченій тривалості щоденної роботи тощо. Також ЗУ передбачені  такі гарантії в оплаті праці для працівників, як оплата щорічних відпусток, для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу, у тому числі для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, при різних формах виробничого навчання працівників тощо.

Нагадаємо, що за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено накладення  на суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295.

http://sumy.dsp.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах