Лікарі: зростання захворюваності дітей на менінгіти в Сумах – сезонне

Відділ охорони здоров’я інформує про ситуацію з захворюваністю сумчан на менінгіти.

У поточному році з діагнозом менінгіт перебували на лікуванні в лікувально-профілактичних закладах п’ятеро дорослих.

У дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди з початку року лікувались 34 дитини. З них із вересня місяця по сьогоднішній день – 27. Це сезонне зростання захворюваності, яке спостерігається кожні чотири-п’ять років.

Наразі в лікарні перебувають п’ятеро дітей, що хворіють на менінгіт: троє – у реанімаційному та двоє – в неврологічному відділеннях. Стан середнього ступеня тяжкості. Серед хворих чотири кадети та школяр.

Уже відомі результати лабораторного обстеження двох хворих. У них підтверджено ентеровірусну інфекцію, яка не потребує додаткових обмежувальних заходів. Для профілактики цього захворювання достатньо загальних заходів: дотримання правил особистої гігієни, дотримання питного режиму, ретельне миття овочів та фруктів, вологе прибирання, провітрювання, загартовування.

В інших дітей відібрано матеріал для культурального дослідження.

По всій Україні з початку року зафіксували 237 випадків захворювань на інфекційні менінгіти, для порівняння, за аналогічний період минулого року – 205.

Нагадуємо, що джерелом інфекції є хворий або носій вірусу, у якого симптоми захворювання не проявлені. Вірус виділяється з носоглотки і кишкового тракту. Механізм передачі — фекально-оральний, аспіраційний (аерозольний). Шляхи передачі — водний, контактно-побутовий, харчовий, повітряно-краплинний.

Найчастіше у дітей захворювання проявляється у вигляді ГРВІ, кишкової інфекції, герпетичної ангіни і серозного менінгіту.

Найстрашнішим є менінгококовий менінгіт, якого у жодної дитини не виявлено. Ознак цього захворювання ні клінічно, ні лабораторно не підтверджено. Встановлювати локальні заходи немає потреби.

Поділитися в соціальних мережах