Люди стояли по півтори години в черзі, щоб ударити у дзвін

З десятої ранку і аж до шостої вечора не переставав співати благовіст Трьох-Анастасіївського собору в Глухові. Сюди приходили з дітьми, друзями, коханими… Хтось мріяв отримати зцілення. Хтось загадував бажання. А хтось прийшов, щоб відчути велич дійства, коли душа, здається, грає в унісон зі святковим звуком.

За православним уставом до дзвіниці дозволяють підійматися усім бажаючим упродовж цілої світлої седмиці. У Глухові така радість доступна поки лише на другий день Пасхи. Зародилася традиція у нашому місті порівняно недавно – років п’ять тому.

Як згадує дзвонар Трьох-Анастасіївського храму та голова Покровської общини Микола Касімов, спочатку запросили подзвонити на знак вдячності благодійників, які допомагали будувати храм-капличку на Чернечих джерелах. Наступного року прийшли ще й інші бажаючі, так кожного Великодня під церквою збиралося усе більше людей. А цього року наплив був просто шалений: доводилося стояти у черзі по півтори години, щоб на кілька хвилин доторкнутися до цього сакрального дійства. Більше 150 людей дзвонили майже цілий день.

– Ми всім відрізали та дарували стрічки, які були прив’язані до дзвонів у пасхальну ніч, – розповідає Микола Карімович. – Люди казали, що зберігатимуть цю реліквію як пам’ять про Великодній благовіст. Точно знаю, що дзвін впливає на людину вражаюче. Ти починаєш роздумувати про Бога, виникає бажання молитися.

Чоловік розповідає, що з давніх віків вважалося, що дзвін лікує душу, відганяє нечисту силу, а ще зцілює. Хворих навіть спеціально приносили до храмів, щоб вони лікувалися амплітудами цього чарівного звуку.
Джерело: https://nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах