Людину нардепа Сугоняко запідозрили у відмиванні 4 мільйонів

Народні хвилювання у п’ятитисячній Верхній Сироватці на Сумщині, де громада розпочала процедуру відкликання з посади сільського голови Алли Александрової, викликали значущий інтерес у суспільства до причин цієї ситуації. Пані Александрова висунута на посаду сільського голови “Партією простих людей”, яка нині змінила назву на “Соціал-демократичну партію”, куратором якої на Сумщині є нардеп Олександр Сугоняко – права рука більш відомого Сергія Капліна. А тому, її конфлікт з місцевими жителями не аби як вдаряє по іміджу як партії так і нардепа Сугоняко.

Причини, які викликали обурення у громади В.Сироватки чимало і про це вже багато було написано раніше. Однак, нещодавно до них добавилася ще одна, яка, мабуть, і стала останньою краплею терпіння селян.

Місцеві активісти вирішили через систему публічних закупівель “ProZorro” промоніторити тендери, де замовником виступила Верхньосироватська сільська рада. І з’ясувалися просто шокуючі факти!

Зовсім недавно, 4 листопада цього року сільський голова А.М.Александрова уклала договір на добудову дитячого садочку на суму 3,7 млн. грн. із такою собі ТОВ «БК Північ-проект». Посилання на тендер доступні для усіх цікавих: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-26-000296-a/

Матеріали тендеру одразу викликали підозри у фіктивності тендеру та можливості чи мети реального виконання будівельних робіт, адже про компанію-переможця, як будівельника, ніхто не чув. Більш того, у тендері приймали учать пов’язані особи – ФОП Смірнова Світлана Михайлівна та ТОВ “КОЛПРО”, засновником та директором якого є таж Світлана Михайлівна. Останнє підприємство взагалі зареєстровано за десять днів до проведення тендеру!

Тендер виграло ТОВ «БК Північ-проект», яке перебуває на податковому обліку у м. Києві. Статутний капітал – аж 1 тисяча гривень.

Шляхом простого аналізу документів та загальнодоступної інформації в Інтернеті з’ясовується, що це підприємство з моменту реєстрації у березні цього року до серпня, тобто до початку оголошення тендеру (26.09.16р.) взагалі не вело господарської діяльності.

За 9 місяців 2016 року підприємство взагалі не подало декларації з прибутку до податкових органів, директор цього товариства О.В. Тимошенко за даними сайту Work.ua перебуває в пошуку роботи!

Далі цікавіше, на підприємстві офіційно працює 5 осіб. Однак директор вказує у тендерних документах про те, що на підприємстві наявні аж 19 працівників, при чому з них – три Тимошенко, по-двоє Малініч, Дехтяренко та Великодних (прямо як у відомому кінофільмі – три кінокамери, три піджаки і т.д.).

Більше того, на думку фахівців-будівельників, умови тендеру щодо проведення добудови дитсадочку у місячний термін (із 04.11.2016 по 15.12.2016) фактично виконати не можливо. На лінку тендеру навіть є відповідний коментар з цього питання (Згідно ДБН, ДСТУ, технології виконання робіт, нормативний строк виконання даних робіт складає не менш 3 місяців (трьох місяців!). Яким чином і на якій підставі ви вимагаєте в тендерній документації виконати дані роботи до 15 грудня!?)

З огляду на викладене виникають питання:

  1. Чи дійсно сільський голова має наміри у добудові дитсадочку чи просто перерахує гроші невідомій фірмі і на тому все скінчиться?
  2. Чому до неї не пред’являють претензії представники органів влади Сумського району?
  3. Чи не вбачають органи прокуратури, поліції та НАБУ такі діяння приводом для реєстрації цих даних в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ст. 191 КК України (заволодіння державним майно) та досудового розслідування цих фактів.
  4. Який інтерес у цій справі має нардеп від Соціал-демократичної партії та безпосередній куратор Александрової Олександр Сугоняко? І допоки Александрова буде прикриватися партією Сергія Капліна?
Поділитися в соціальних мережах