Мати і донька провернули афери з кредитами в магазині

Шосткинською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру в шахрайстві двом жінкам.
Їх дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб) КК України.

У ході слідства встановлено, що підозрювані працювали в магазині, зареєстрованому на їхнього родича. Дочка здійснювала продаж побутової техніки, а мати, на підставі укладеного з банківською установою договору, видавала від імені та за рахунок банку споживчі кредити для придбання товарів, які реалізувалися в магазині.

Діючи за попередньою домовленістю, жінки пропонували покупцям, яким не вистачало коштів на придбання побутової техніки, брати товар у кредит. Коли людина погоджувався, то з нею укладали кредитний договір. При цьому щомісячну оплату за кредитом покупець повинен був приносити в цей же магазин і віддавати безпосередньо в руки продавцеві або представниці банку. Однак через деякий час, коли люди були переконані, що вони виплатили всю суму, до них телефонували з банківської установи і повідомляли про заборгованість. Як виявилося, жінка, яка видавала кредит в магазині і якій потім люди приносили щомісячні платежі, вносила на рахунок боржника не всю суму, або ж не вносила кошти взагалі. Тому людям довелося особисто погашати заборгованість перед банком.

«Іншим ошуканим громадянам пощастило ще менше. Вони вибирали побутову техніку в цьому ж магазині, оформляли на неї кредит і домовлялися з продавцем про доставку додому. Коли в певний час бажаний товар не привозили, а потім кілька разів переносили час доставки, покупці поверталися в магазин і просили розірвати договір на оформлення кредиту, відмовившись від товару. Їх запевняли, що договір анульований. Однак через деякий час людям дзвонили з банківської установи і повідомляли про заборгованість. Тому вони залишалися не тільки без побутової техніки, але і без грошей », – розповіла заступник керівника Шосткинського місцевої прокуратури Ольга Ковальова.

Близько року дві жінки здійснювали таку протиправну діяльність. За цей час вони обдурили 12 осіб. У даний час магазин уже не працює, тільки після оголошення підозри жінки почали відшкодовувати потерпілим збиток.

Поділитися в соціальних мережах