Депутат розповів про лікування за кордоном

Бюджетна комісія облради на чолі з депутатом «Відродження» Миколою Березіним розглянула звернення сумчанки Ірини Івченко. Жінка просить виділити кошти на лікування її 8-річного сина, у якого виявили рідкісну хворобу Пертеса (ураження суглоба стегна, що супроводжується відмиранням кісткової тканини).

Операцію, яка наразі потрібна дитині, в Україні не проводять. Тому депутати одноголосно погодили виділення коштів з облбюджету на лікування хлопця за кордоном.

За словами голови комісії Миколи Березіна, подібні операції для тяжкохворих дітей невдовзі оплачуватиме держава. Це стане можливим завдяки депутатській групі «Партія «Відродження»: її представники підтримали законопроект про зміни до держбюджету-2017 лише після врахування їхніх поправок до документу — зокрема, про виділення коштів на лікування дітей за кордоном.

«Україна — єдина держава, яка сьогодні не лікує дітей на 100% за рахунок бюджету.

Ініціативою депутатів «Відродження» вже створена робоча група з представників уряду, парламенту й Академії наук, яка розробить концепцію державного фінансування лікування тяжкохворих дітей за кордоном. Аби ці космічні суми не лягали на плечі виключно батьків», — повідомив Микола Березін.

Врахувавши поправки депутатів «Відродження», у держбюджеті-2017 на 186 мільйонів грн збільшено видатки на лікування українців за кордоном (передусім онкохворих дітей). Крім того, 5 млн грн додали на лікування дітей з ДЦП, 10 млн — на кохлярну імплантацію.

Поділитися в соціальних мережах