Депутат узявся підвищувати народжуваність

Сьогодні необхідно комплексно змінити систему соціального захисту молодих сімей та стимулювати збільшення народжуваності. В іншому випадку державі загрожує вимирання, переконаний депутат Сумської обласної ради від Партії «Відродження» Анатолій Тронь.

«Зараз рівень смертності в Україні перевищує народжуваність у середньому на 30%, і кожного року ми втрачаємо понад 160 тисяч громадян. Якщо не втрутитися в ситуацію вже сьогодні, то, за прогнозами, у найближчі 30 років населення України зменшиться до 31 мільйона.

Особливо різко скоротилася народжуваність за останні кілька років — через кризу, військові дії та курс Уряду на скорочення соціальних виплат. Тисячі українців відмовляються у таких умовах заводити дітей, адже не впевнені у завтрашньому дні та в тому, що зможуть прокормити своїх дітей.

Ситуація не зміниться, якщо сьогодні на державному рівні не створити стимули для підвищення народжуваності. Відповідний законопроект, спрямований на підтримку молодих сімей, найближчим часом зареєструють народні депутати «Партії «Відродження»», – повідомив Анатолій Тронь.

Законопроектом будуть запропоновані комплексні зміни до низки законодавчих актів, які стосуються системи соціальної підтримки українських родин. Зокрема — збільшення розміру допомоги при народженні дитини, повернення права на безкоштовне харчування у школах та дитсадках, права на безкоштовну освіту для дітей із багатодітних родин та інші важливі аспекти для поліпшення демографічної ситуації в державі уже впродовж двох найближчих років.

Поділитися в соціальних мережах