Двоє медиків потрапили під кримінал через смерть дитини

Трагедія сталася у серпні 2016 року. Тоді о 9 годині ранку в дитячу поліклініку звернулася мама із семирічним хлопчиком. Після огляду лікаря дитині поставлено діагноз – обструктивний трахеобронхіт і призначено лікування. У маніпуляційному кабінеті після ін’єкцій стан хлопчика раптово погіршився. Більше години лікарі проводили реанімаційні заходи, однак о 12.02 констатовано смерть дитини.

За результатом зібраних доказів та висновків експертиз встановлено, що лікар-педіатр, не обґрунтовано призначивши атибактеріальну терапію, не пересвідчилась у сумісності медичних препаратів, не враховувала наявність побічної реакції, а в подальшому несвоєчасно розпочала та провела з порушенням інструкції та алгоритму реанімаційні заходи.

У свою чергу медична сестра виконала маніпуляції з введення медичних препаратів на підставі отриманого папірця із написами лікаря, замість листка призначень встановленої форми. Окрім того вона не забезпечила наявність у кабінеті лікарських засобів для надання невідкладної допомоги дітям, що в подальшому призвело до неякісного та несвоєчасного проведення реанімаційних заходів.

Унаслідок недбалого та несумлінного ставленням медичних працівників до виконання своїх посадових обов’язків від анафілактичного шоку, який виник як блискавична реакція на внутрішньом’язове введення ліків, померла 7-річна дитина.

Як повідомив прокурор Сумської місцевої прокуратури Олексій Моісеєнко, на даний час лікарю-педіатру та медичній сестрі маніпуляційного кабінету денного стаціонару дитячої поліклініки повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 140 (невиконання та неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Їм загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділитися в соціальних мережах