Глухівська психлікарня удвічі обійшла охтирську

Після гучного скандалу з психлікарнею Охтирщини з’явився привід дізнатися про ситуацію у третій обласній психіатричній лікарні, що знаходиться в Глухові, – головним чином для того, щоб оцінити, наскільки сьогодні люди мають потребу в послугах таких специфічних медустанов. На Сумщині їх три: в Ромнах (738 ліжок), Глухові (170), Охтирці (365), плюс 60 ліжок у обласному центрі; показник психіатричних  ліжко-місць удвічі вище середнього по Україні. Глухівська психлікарня обслуговує Глухівський, Середино – Будський, Шосткинський, Путивльський, Кролевецький і Ямпільський райони. Буває, просяться пацієнти з Сум, Бурині, оскільки вважають, що в Глухові умови кращі.

Завідувач амбулаторно – поліклінічного відділення, депутат Глухівської міськради Євген Скрипник повідомив, наприклад: в 2016 році план по пацієнтам  психіатрія виконала на 101%, в охтирська – 50%.

Тим часом, саме кількість заповнених місць є головним показником здоров’я населення. Причому, не тільки психічного. Недарма вважається, що всі хвороби – від нервів. І, щоб не стало погано зовсім, необхідно почати лікуватися вже при «перших дзвіночки». Скаче тиск, частішає серцебиття, погано спиться, потіють руки, з’явилася дратівливість, підвищена агресивність, долає тривога, не дають спокою нав’язливі думки і смуток?

Усе це – явні ознаки невротичних захворювань, які можуть перерости в психосоматику, тобто хвороби внутрішніх органів. Людина може роками безрезультатно лікувати шлунок або печінку, не здогадуючись, що винна в усьому нервова система.

Євген Скрипник розповів про чоловіка, який страждав на захворювання внутрішніх органів, потім його прооперували, але біль так і не відпускав. З хірургії його перевели у відділення неврозів, прокапали – все пройшло.

Виявляється, людина просто потребувала заспокійливих засобах! Наразі, як відомо, відзначається зростання невротичних захворювань. Близько 30% їх випадків пов’язані зі зниженням рівня життя, безробіттям, нестачею коштів, боргами. Багато жінок потрапляють на лікарняне ліжко в результаті розлучення і інших сімейних негараздів. А ось дам, які перебувають в глибокій депресії від нерозділеного кохання, в Глухові поки не спостерігається. Ймовірно, тим зараз не до романтики – з фінансами б розібратися …

Джерело: http://kourier.in.ua/

Поділитися в соціальних мережах