Лікар-депутат: “Скоро все взагалі розвалиться”

Наразі у Глухові обрали сімейного лікаря лише 37% мешканців. Жодних черг нема, активності нема. «Хто не укладе декларацію з лікарем до кінця цього року, зможе отримувати лише екстрену медичну допомогу», – запевняє головний лікар Глухівського ЦПМСД Лариса Федоряко. Ні лабораторні, ні флюорографічні дослідження чи будь-які довідки, лікарняні не будуть доступні неоформленим пацієнтам. За її словами, є відповідні документи Міністерства здоров’я, в яких вказано, що до кінця 2018 року потрібно заключити максимум декларацій, інакше громадяни не зможуть отримати повноцінні послуги.

Уже є два лікарі, які набрали повну кількість пацієнтів: це Галина Дем’янчук та Андрій Берест. У лідерах – Наталія Тимошенко, Кристина Лазаревич, Світлана Опанасенко.

Нагадаємо, на сесії міської ради прийнято рішення про заснування Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівської міської ради». Він уже зареєстрований в органах держреєстрації, наступним кроком стане укладання договору з Національною службою здоров’я України, що орієнтовно відбудеться на початку жовтня. З нового року фінансування закладу буде здійснюватися за формулою «гроші ходять за пацієнтом».

Але, як виявилось, не тільки прості глухівчани не поспішають укладати договори. На нещодавній сесії депутати попросили мера Мішеля сказати, чи підписав він декларацію з глухівськими лікарями. На що він у відповідь лише загадково посміхнувся.

На позачерговому засіданні сесії у вівторок, 11 вересня, депутати проголосували за міську цільову Програму фінансової підтримки новоствореного комунального некомерційного підприємства на вересень-грудень 2018 року (мова йшла про 679 тис. грн з міського бюджету та 381 тис. грн медичної субвенції на зарплати), але через блокування кількома промерськими депутатами на чолі з секретарем О. Демішевою питання про технічний перенос цільових коштів на планшети першачкам з одного коду на інший опозиція не проголосувала за питання змін до бюджету в цілому. Таким чином медики залишились без зарплати.

А депутат-лікар А. Кіяшко з трибуни гнівно розкритикував взагалі всю реформу первинної медицини у Глухові. «Скоро все взагалі розвалиться», – висловив він думку.

Щодо останніх засідань сесії, то вони показують надзвичайний рівень неприйняття владою будь-яких пропозицій опозиції,. А так як бажаної більшості у 18 чоловік нема ні в кого, то спірні моменти взагалі не проходять. Наприклад, так було тиждень тому з питанням щодо звільнення спортивної секції танців на пілоні від орендної плати на два роки за приміщення на стадіоні. Опозиція запропонувала вирішити проблеми радикально, відремонтувавши зал за рахунок бюджету, мер був проти, тож у результаті і від сплати не звільнили, і грошей не виділили.

Джерело: nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах