Лікарі Кролевця стурбовані збільшенням випадків туберкульозу

Як повідомила лікар-фтизіатр Кролевецької ЦРЛ Ольга Анцибор, у Кролевецькому районі за 9 місяців поточного року захворіло на активний туберкульоз 21 чоловік, з них на деструктивну форму – 9, з бактеріовиділенням – 16. За аналогічний період 2017 року захворіло 18 чол., на деструктивну форму – 5, з бактеріовиділенням – 11. Тобто збільшилась захворюваність на туберкульоз, збільшилась кількість занедбаних випадків.

Серед захворілих: 10 чоловік – жителі міста, 11 чоловік – сільські жителі (с. Алтинівка – 3 чол., с. Реутинці – 1 чол., с Божок – 1 чол., с. Дубовичі – 1 чол., с. Гречкине – 1 чол., с. Ярославець – 1 чол., с. Локня – 1 чол, с. Терехове- 1 чол., с. Орохово – 1 чол).

Збільшилась захворюваність на ко-інфекцію (туберкульоз в поєднанні з ВІЛ-інфекцією) і склала 7 чол., з них 3 – померло. Окрім того, збільшилась смертність від туберкульозу – 7 осіб, з них 4 – жителі села (за аналогічний період 2017 року померло 3 особи).

Щоб вберегтися від туберкульозу у лікарні радять:

1. Правильно харчуватися, займатися фізкультурою, загартуванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі.
2. Негайно звертатися до лікаря при виявленні наступних симптомів: кашель протягом 2 тижнів і більше, часто з виділенням мокротиння; безпричинна втрата ваги; втомлюваність; підвищена температура тіла; підвищена пітливість, особливо вночі; утруднене дихання; біль у грудях;поганий апетит; кровохаркання.
3. Не відмовлятися від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).
4. Дітям – щорічно обстежуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). З 15- ти річного віку обов’язково щорічно проходити флюорографічне обстеження.
5. Не мати шкідливих звичок (алкоголь, цигарки, наркотики).
6. Один раз на рік проходити флюорографічне обстеження.

Також лікар-фтизіатр нагадує, що туберкульоз виліковний.

Поділитися в соціальних мережах