Мінздрав забракував проект госпітальних округів Сумщини

У Міністерстві охорони здоров’я повернули проект госпітальних округів Сумщини на доопрацювання, не погодивши запропонований варіант об’єднання лікарень із прилеглих районів у 6 округів.

Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк причиною назвав невідповідність методиці, прописаній в постанові Кабміну 932, а саме недостатню кількість населення в Роменському та Глухівському округах. Там йдеться про мінімум 120 тисяч населення на один округ, тоді як у Глухівському є 84 тис., а в Роменському – 117 тис.

“Ми не можемо це відправляти на Кабінет Міністрів, тому що воно не відповідає законодавству”, – пояснив Павло Ковтонюк.

Крім цієї норми, в постанові зазначено, що округ в окрузі має бути багатопрофільна лікарня та відстань до неї із найвіддаленішої точки не більша за 60 хвилин їзди. Експерт РПР з питань охорони здоров’я Зоряна Черненко назвала ці умови загальними і вважає, що для того щоб визначити межі округа потрібно мати документ від МОЗ із визначеною методикою, критеріями, вимогами, умовами для закладів та територій. Наприклад, стану доріг або реальної кількості населення. “На сьогодні такого документу немає, тому будь-які оцінки мають лише суб’єктивний характер“, – зазначила Зоряна Черненко.

Запропонований проект передбачав утворення в межах області шести госпітальних округів: Сумський округ із центром в Сумах увібрав в себе лікарні з Лебединського, Краснопільського та Білопільського районів. У Конотопському із центром у Конотопі мали обслуговувати мешканців Конотопського, Буринського та Кролевецького районів. За Охтирським із центром в Охтирці закріпили Охтирський, Великописарівський та Тростянецький райони. Ямпільський, Середино-Будський та Шосткинський утворили Шосткинський госпітальний округ із центром у Шостці. Роменський округ складався з Недригайлівського, Липоводолинського та Роменського з центром у Ромнах. Глухівський округ із центром у Глухові утворили з Глухівського та Путивльського районів.

Джерело: http://sumynews.com

Поділитися в соціальних мережах