МОЗ: Смерть дитини не пов’язана з вакциною БЦЖ

У Міністерстві охорони здоров’я отримали висновок групи, яка розслідувала смерть дитини в Сумській області. Висновки підтверджують, що летальний випадок не пов’язаний із щепленням проти туберкульозу.

Діагноз загиблої дитини не розголошується у зв’язку з лікарською таємницею, але у висновку зазначено, що розвиток захворювання «жодним чином не пов’язаний з імунізацією». Також відзначено, що в той же день, у тій же установі, з того ж флакона були щеплені ще 10 дітей. У них після введення вакцини скарги відсутні.

У Міністерстві охорони здоров’я висловлюють співчуття родині, яка втратила дитину. При цьому в МОЗ вважають, що після появи експертного висновку про причини трагедії у Держлікслужби немає підстав продовжувати заборону на вакцину, якою проводилася імунізація.

Вакцина БЦЖ серії № 297 була поставлена в Україну у вересні 2017 (термін придатності – кінець лютого 2020 року). Станом на початок лютого 2018 року було використано 59 тис. доз вакцин, у тому числі в Сумській області – 6874 дози. Вакцина БЦЖ проведена в Болгарії, закуповується для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Нагадаємо, після загибелі немовляти в Білопільській районній лікарні на Сумщині 25 лютого Держлікслужба видала розпорядження про тимчасову заборону вакцини серії № 297.

Джерело: fakty.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах