На Глухівщині заступорилося реформування медицини

На спільному засіданні депутатів Глухівської районної та міської рад обговорювалися злободенні теми адміністративно – територіального реформування Глухівщини, зокрема пов’язаної з ним реорганізації місцевої медицини.

Додатковий подразнюючий фактор: восени, через те, що до штатів міського центру включили практично всю терапевтичну ланку Глухівської ЦРЛ, виникла реальна загроза припинення обслуговування мешканців району. ЦПМД, за існуючими нормативами ( не більше 30 тис. мешканців на обслуговуванні), не мав права приймати селян. На співфінансування міська влада не погодилася. Це, природно, викликало новий розділювальний порух. Представники району почали вимагати для лікування свого населення приміщень і фахівців. Врешті, районні депутати вирішили внести до штатного розкладу районної медичної ланки 13 ставок для лікарів, які мали обслуговувати сільське населення в 6 кабінетах поліклінічного відділення Глухівської ЦРЛ.

Обласним управлінням охорони здоров’я подано проект до МОЗ на 6 госпітальних округів, в тому числі й у Глухові. Головний лікар ЦРЛ Віталій Горбасьов висвітлив проблемні питання створення госпітального округу.

Проте з`ясувалося, що у районному центрі, наприклад , фактично відсутня матеріальна база для госпітального центру – немає необхідних: томографу, сучасного перинатального центру, генератора безперебійного живлення, пересувного флюорографа. На придбання потрібного обладнання потрібно щонайменше 40 млн. грн. Така сума непід’ємна для Глухова.

Крім того, робота центру первинної допомоги може взагалі зупинитися протягом найближчих 3-4 років, оскільки абсолютна більшість претендентів на посади сімейних лікарів – пенсійного та передпенсійного віку.

Реорганізацію роботи глухівських лікувальних установ вирішили відкласти щонайменше на три місяці, оскільки керівництво Центру не змогло вчасно оформити відповідні ліцензії ( на наркотики, медичну практику, й т. ін.).

 

Джерело: http://kourier.in.ua/

 

Поділитися в соціальних мережах