На Сумщині 38-річний фельдшер ледь не помер після вживання в’яленої риби

Як уже повідомляли “Сумські дебати”,  на Сумщині 5 чоловік були госпіталізовані до реанімації із ботулізмом після вживання в’яленої риби. Найбільше постраждав 38-річний фельдшер, який сам розпізнав у себе ознаки інфекційної хвороби – у нього почало двоїтися в очах, стало важко говорити і дихати. Щохвилини стан чоловіка погіршувався.

“Відбувався параліч м’язів,  крайня ступінь – це параліч дихальних м’язів “, – коментує головний лікар Недригайлівської ЦРЛ Ігор Пономаренко.

За словами медиків, із таким важким випадком мали справу вперше, а протидіяти було складно через відсутність зареєстрованої в Україні сиворотки, яку необхідно застосовувати терміново.

Рятівну рідину шукали у різних місця – одну ампулу знайшли в дитячій лікарні Сум, ще дві відшукали родичі в Києві та Росії.

“Ми не маємо права вводити незареєстровану сиворотку, але за вимогою беремо розписку і вводимо. Як би було, якби ми її не ввели? Я не знаю, як буде і після введення. Хворий дуже важкий, одна надія – на його міцний організм” – говорить головний лікар обласної інфекційної лікарні  Андрій Сніцарь.

Поділитися в соціальних мережах