На Сумщині більше тисячі АТОвців звернулися за меддопомогою

 В обласному управлінні охорони здоров’я на апаратній нараді обговорили стан надання медчиної допомоги учасникам АТО.

 За даними начальника госпіталю ветеранів війни Інесси Савенко, станом на 20.10.2017 чисельність учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку у лікувально-профілактичних та відомчих закладах охорони здоров’я, становить 9 701 особа. Статус учасника бойових дій має 9 231 особа, статус інваліда війни – 123 особи. З початку року до закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою звернулося 1 075 учасників АТО. З приводу травм та поранень, отриманих внаслідок виконання військового обов’язку, вперше проконсультовано 36 учасників АТО. У лікувально-профілактичних закладах області оглянуто 8 751 учасник, у тому числі 151 особа з обмеженими фізичними можливостями. Комплексно оглянуто 7 562 особи, – зазначила керівник госпіталю.

При зверненні за медичною допомогою учасники АТО забезпечуються безкоштовним обстеженням на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом. У лікувально-профілактичних закладах забезпечується медичний супровід при направленні та проходженні медико-соціальних експертних комісій.

Усього станом на 20.10.2017 в закладах охорони здоров’я області на обліку перебуває 151 учасник АТО з групою інвалідності, у тому числі: з першою групою інвалідності – 7 осіб, другою – 23 особи, третьою – 121 особа, поінформувала Інесса Савенко.

Проводиться співпраця з волонтерськими та громадськими організаціями з надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, методичної (брошури, листівки та ін.) та благодійної допомоги; заняття для учасників АТО в арт-майстерні, благодійні концерти для тих, хто перебуває на лікуванні в госпіталі. На базі обласного госпіталю виробничу практику проходять студенти ІІІ курсу, бакалаври зі спеціальності «Фізична реабілітація» Cумського державного педагогічного університету, які залучаються до проведення фізичної реабілітації учасників АТО – масаж, лікувальна фізкультура, бальнеопроцедури, – підсумувала начальник лікувальної установи.

 

Поділитися в соціальних мережах